Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Правильно облаштовуйте колодязь!

Проблема забруднення питної води є актуальною для населення, особливо сільського, яке користується місцевими джерелами (колодязями та свердловинами). Люди повинні самі дбати про стан води в індивідуальних колодязях. Вода на сільських територіях здебільшого забруднена нітратами та бактеріями. Забруднення відбувається внаслідок природних причин, але частіше причина цього – діяльність людини.

14:09 15.12.2023

Якість питної води та її вплив на здоров’я населення

Стан організму людини залежить від повітря, способу життя, якості продуктів харчування, а також питної води. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, що об’єднує всі організми, які населяють нашу планету. Питна вода та її якість істотно впливають на всі фізіологічні та біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини, на стан її здоров’я. Отже, можна стверджувати, що якісні характеристики води, рівень її забруднення впливають на стан захворюваності населення.

13:47 12.12.2023

Як захиститись від гепатиту А

У зв’язку із реєстрацією спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині, а також зростанням захворюваності на вірусний гепатит А в інших областях України, рекомендуємо утриматися від використання для пиття, приготування їжі та миття посуду води з шахтних та трубчастих колодязів, каптажів джерел  тощо, інформація про якість води яких відсутня.

09:26 08.12.2023

Новий варіант коронавірусу під назвою "Пірола". Що варто знати?

З початком повномасштабного вторгнення росіян в Україну питання захворюваності коронавірусною інфекцією стало другорядним – про нього наче забули. На жаль, коронавірус зник хіба що з інформаційного поля.  Попри те, що зафіксованих випадків коронавірусу поменшало, хвороба, звісно, не зникла. На початку жовтня цього року в Україні було зареєстровано перший випадок нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола», який відноситься до штаму «Омікрон».  Лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу виявили на Рівненщині, захворів 20-річний чоловік.

15:14 21.11.2023

Отруєння свинцем: де таїться небезпека?

Кожного року в кінці жовтня триває Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем. Цей захід проводиться щорічно у всьому світі з ініціативи Глобального альянсу з відмови від застосування свинцю у фарбах (GAELP). ВООЗ включила свинець до списку 10 хімічних речовин, найбільш небезпечних для людини.

15:00 30.10.2023