Місто Валки
Місто Валки засноване у 1646 році. У 1665 році місто Валки було перенесено на береги річки Мжі, де воно стоїть і сьогодні. У квітні 1780 року Валкам був наданий статус міста, яке стало центром повіту. На той час населення міста становило 5446 чоловік, в тому числі 5019 військових обивателів.
На початку ХХ століття Валки і повіт були охоплені величезними селянськими повстаннями. У 1902 році селяни розгромили понад 25 поміщицьких економій. З особливою силою повстання проявилися в селах Сніжкові, Благодатному, Сидоренкове.
Царський уряд надзвичайно жорстоко придушив повстання. Радянська влада сюди була привнесена на багнетах тульських робітників, що “визволяли” наш край від петлюрівців” у 1919 році. Саме вони і очолили у Валках повітову владу.
У 1923 році Валки стали районним центром Валківського району.
Масова колективізація району завершилась у 1931 році. Надзвичайно великою бідою для населення району став 1933 рік. На Валківщині не було жодного села, де б масово не вмирали люди від голоду. За неповними даними, у той рік в районі голодною смертю загинуло понад 6 тис. чоловік.
За переписом 1939 року у Валківському районі мешкало 60,6 тисяч чоловік, з них у Валках – 7,5 тисяч чоловік. В економіці району в довоєнні роки головне місце належало сількогосподарському виробництву. Та мирна праця людей була перервана Великою Вітчизняною війною.
З 1941 до вересня 1943 року Валківщина знаходилась під фашистською окупацією. Понад 16 тисяч валківчан воювали на фронтах війни. Багато хто з них (5241 чоловік) склав голови у тій війні. Крім того, на території району від рук фашистів загинуло понад 4 тис. мирних громадян.
Понад 2 тис. чоловік мирних мешканців були розстріляні лише в Дідовій долині м. Валки. Всі підприємства, школи, житлові будинки були повністю знищені. А села Мельникове, Минківка, Олександрівка, Журавлі, Піски і Сніжків спалені до тла.
Трудівники, мешканці району за короткий час підняли зруйноване господарство, побудували місто і села.
Валки сьогодні мають великий природний, ресурсний та економічний потенціал.
Місто Валки сьогодні є членом ліги історичних міст України. Має свій герб, прапор та гімн. Займає територію 1129,3 га. В ньому налічується біля 114 вулиць, провулків та в’їздів.