Співробітництво

Фото без опису

Сьогодні місто Валки, виступаючи достатньо активним містом, приділяє особливу увагу розширенню та розвитку співробітництва. Місто Валки прагне до встановлення ефективних відносин між органами місцевого самоврядування, бізнес-структурами, культурними та спортивними організаціями, а також безпосередньо з мешканцями міста.
Поріднені міста, міста-побратими – це міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями.

Найбільш пріоритетним напрямком розвитку партнерських відносин є соціально-економічний та культурний вектори розвитку.
У 2012 році на ХХІХ сесії Валківської міської ради VI скликання було прийнято рішення від 21 червня 2012 року № 656 «Про налагодження партнерських зв’язків із болгарським містом Аксаково». У рамках цього проекту делегація представників територіальної громади Валок, яку очолив міський голова Валерій Скрипніченко, побувала в Аксаково на урочистому святкуванні Дня міста. Валківський міський голова та кмет общини Аксаково підписали протокол намірів про партнерство.

У березні 2015 року в складі делегації представників органів місцевого самоврядування міським головою було взято участь в проекті «Підготовка українських органів місцевого самоврядування до впровадження реформи з децентралізації та співробітництва з ЄС» за підтримки Польсько-української фундації свободи, в рамках Програми Study Tours to Poland (Колегіум Східної Європи). Під час навчального візиту в Польщі міський голова Валерій Скрипніченко відвідав нараду в адміністрації президента у Варшаві, а також взяв участь у численних робочих зустрічах в місті Мінськ- Мазовецький. Окрім цього, міський голова відвідав гміну Мрози, де під час зустрічі з бургомістром була виражено зацікавленість, а також обговорено можливості співпраці між польською та українською стороною.

В 2016 році Валківською міською радою були укладені наступні
меморандуми про співпрацю:

– з громадською організацією «Польсько-українська аграрна асоціація» у сфері децентралізації, реформування місцевого самоврядування та місцевого розвитку територій на засадах довгострокового партнерства;

– з громадською організацією «Агенція інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності» в сфері заходів з енергозбереження та енергоефективності використання ресурсів;

– з благодійною організацією «Благодійний фонд «Благовіст-Валки» у сфері підтримки та захисту громадських, економічних та соціальних прав внутрішньо-переміщених осіб та реалізації спільних проектів розвитку.

В 2017 році Валківською міською радою були укладені
наступні меморандуми про співпрацю:

– з Богодухівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у сфері надання правової допомоги та юридичних соціальних послуг в інтересах осіб, які потребують безоплатної правової допомоги, а також забезпечення доступу до правової допомоги;

– з Київською міською інноваційною галузевою організацією роботодавців «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» у сфері енергозбереження та енерго-ефективності використання ресурсів;

– з громадською спілкою «Фундація Схід-Захід» у галузі розвитку міжнародного та міжрегіонального співробітництва у різних сферах суспільного життя.