Шарівський старостинський округ

Із історії села Шарівка

Село Шарівка (до 1930 року – хутір Шарий)

Місце знаходження:  знаходиться на  Середньоєвропейській рівнині Євразії; Україна; село розташоване за 38 км на південний захід від обласного центру м. Харкова; відстань до м. Валки – 17 км. Через село проходить автомобільна дорога Київ-Харків та Південна залізниця України. Залізнична станція, що розташована в с. Шарівка має назву ст. Огульці ім. О.Пучка. Відстань до Харкова по залізничній колії – 37 км.

с. Шарівка є центром Шарівської територіальної громади Богодухівського району, Харківської області. До 1926 року х. Шарий був у складі Огульцівської волості  Люботинського району. З 1926 року х. Шарий підпорядковано Велико-Лихівській  сільській раді Люботинського району. З 1930 року Шарівка підпорядковувалась Велико-Лихівській сільській раді Валківського району, з 1967 року Шарівка стає центром сільської ради. Сьогодні це одне із сіл, яке разом з селами Золочівське, Шевченкове, Петренкове, Хворостове, Бурівка, Пасічне, Свинарі, Буцьківка, Шлях, входять до складу Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області.

1.