Управління соціального захисту населення (далі - управління) реалізує державну та місцеву політику у сфері соціального захисту та надання соціальних послуг населенню на території Валківської міської територіальної громади.
Управління є структурним підрозділом Валківської міської ради, підконтрольне та підзвітне Валківській міській раді, підпорядковується виконавчому комітету ради, міському голові, а в разі його відсутності особі, що здійснює повноваження міського голови та заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради згідно з розподілом обов’язків.
Основними завданнями Управління у сфері соціального захисту населення, є:
1.Забезпечення в межах своїх повноважень виконання державних та місцевих програм, спрямованих на соціальний захист населення.
2.Забезпечення в межах своїх повноважень виконання Програми соціального захисту населення Валківської міської ради.
3.Здійснення координації роботи Центру надання соціальних послуг Валківської міської ради.
4.Надання консультацій та роз’яснень громадянам з питань застосування законодавства, пов’язаних із соціальною підтримкою населення.
5.Визначення потреб громади в соціальних послугах.
6. Забезпечення діяльності опікунської ради з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) на території Валківської міської територіальної громади.
7. Видача посвідчень багатодітної сім’ї та дітям з багатодітної сім’ї, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
8. Забезпечення внесення інформації про надавачів та отримувачів соціальних послуг до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
9. У сфері соціальної підтримки населення забезпечує приймання заяв з необхідними документами та передачу їх уповноваженому органу:
- для призначення житлової субсидії, пільг та різних видів державної соціальної допомоги;
- встановлення статусу ветеранам війни, та сім’ям померлих (загиблих) ветеранів війни, громадянам, які постражлали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю;
- забезпечення санаторно-курортним лікуванням окремих категорій громадян;
- призначення грошової допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Начальник управління - Нізельковська Ірина Олександрівна
Юридична адреса Управління: Україна, 63002, Харківська обл., Валківський р-н, місто Валки, пл. Центральна, будинок 2.
На виконання комплексної Програми підтримки захисників i захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024 — 2028 роки на засіданні XXIII сесії VIII скликання Харківської обласної ради 21.05.2024 затверджено:
Пропонуємо всім небайдужим взяти участь в опитуванні Національної соціальної сервісної служби України та відповісти на питання, які допоможуть удосконалити існуючі та визначити потребу у створенні нових соціальних послуг.
Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за бюджетний рахунок. Відповідно до законодавства, існує первинна правова допомога та вторинна правнича допомога.
Комплексною Програмою підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей у Валківській міській територіальній громаді на 2024 – 2025 роки у числі інших цільових заходів передбачена виплата:
Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт» спільно з Благодійним фондом Lumos Foundation за підтримки Гуманітарного Фонду для України в Харківській області реалізується короткострокова Програма багатоцільової грошової допомоги найбільш вразливим родинам з дітьми, в тому числі тим, хто вимушено покинув власні домівки.
Валківська міська рада плідно співпрацює з багатьма благодійними організаціями та фондами, що сприяє вирішенню проблемних питань соціального характеру. Вже не перший рік триває така співпраця, зокрема, з БО “Благодійний фонд “Право на захист”. Ця організація моніторить ситуацію в громадах щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб, разом із соціальними службами допомагає в задоволенні потреб вимушених переселенців, їх реінтеграції в суспільство.
Соціально-психологічний центр м. Славутич Міністерства у справах ветеранів України надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій та членам їх сімей на загальнодержавному рівні .