A A A K K K
для людей із порушенням зору
Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

Благодатненський старостинський округ.

с. Благодатне

 

Засноване с. Благодатне в 1825 році та мало першу назву Кирияківщина. В 1918 році перейменовано в с. Благодатне.

 

В архівному докумені, від 2 квітня 1861 року сказано, що нинішнє Благодатне на ту пору входило до складу поселення Сніжків Кут. Його власникми тоді були два поміщики – О.П. Базилевський та О.П. Кар’яків.

Пізніше на початку ХХ  століття, повновладною господаркою земель, у тому числі й Благодатного, стала пані І.О. Задонська. Саме вона й розбудовувала хутір. Для розбудови села тоді нарізали дві вулиці (нинішні Серпнева і Миру). Задонській належали також ставок і чудовий фруктовий сад. За її ініціативи в Благодатному побудовано школу, висаджено тополі, які згодом стали чудовою алеєю. Після революції 1917 році в колишніх бараках відкрили школу, а в колишній панській школі кілька років діяло училище.

В 1932 в Благодатному було створено колгосп імені Сталіна. Розруху та людські втрати принесла в Благодатне фашистська окупація. Село та господарство у післявоєнні роки відбудовували завзято та дружно. Мабуть саме тому  і господарство найменували «Дружба». Така назва залишилася у сьогодні, тільки тепер це сільськогосподарський виробничий кооператив, де засновниками виступають всі власники паїв – члени СВК.

З давніх давен славиться наше село Благодатне  родючими землями, працьовитими та привітними людьми.

 

Село Благодатне знаходиться на початку балки Антонів Терен, по якому протікає безіменний пересихаючий струмок, один із витоків річки Чутівка, притоку річки Коломак. Відстань до центру громади м. Валки становить 25 км.

 

Село Серпневе

 

Серпневе розташоване на землях, які до Столипінської реформи належали поміщику О.І. Орлову. За архівними даними дерв’яний поміщицький будинок стояв у великому саду, де росли яблуні, груші, сливи і вишні, а також чорна та червоні смородина. Напроти села знаходився ставок, на березі якого поміщик збудував млин. Орлов займався розведенням скакунів та землеробством. Мав багато породистих хортів, часто влаштовував гучні полювання. В 1902 році Полтавську та Харківську губернії охопили селянські повстання. Не оминули вони і маєток Орлова, який було розграбовано. А в період Столипінської реформи землі поміщика Орлова були розпродані селянам. У процесі продажу земель, селянами було засновано кілька хуторів – Цікалів Яр, Курінне, Озерце. Саме із них сформувалося поселення Орлов Степ, пізніше – Серпневе. До 1932 року Орлов Степ належав до Михайлввської сільської ради, а в грудні 1932 рору перейшов у підпорядкування Благодатненської сільської ради. 1 серпня 1931 року на території хутора було організовано радгосп «Свиновод», який згодом було перейменовано в радгосп ім. 1 Серпня. Саме цьому перейменуванню зобов’язане своєю назвою і село, яке також було перейменовано з Орлов Степ на Серпневе.

З давніх давен господарство та село славилося своїм садівництвом. Ця галузь стала основною економічного зростання господарства, розбудови та соціального розвитку села. Та на жаль час змінює всі і в непрості 90-ті припинив існування радгосп 1 Серпня. На сьогоднішній день єдине підприємство яке працює в Серпневому це ТОВ «Приватні Сади». Працює воно стабільно і у міру можливостей допомагає сільській громаді.

Засноване село в 1795році, перейменоване в Серпневе в 1932 році.

Село Серпневе знаходиться на початку урочища Курінне, на відстані 2 км. від річки Орчик. Відстань до центру громади м. Валки – 23 км.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.