Валківщина сьогодні

Валківська територіальна громада Богодухівського району Харківської області утворена шляхом реорганізації сільських та селищних рад Валківського району та приєднанням їх до Валківської міської ради рішенням №10 від 09 грудня 2021 року І сесії VIII скликання «Про початок реорганізації сільських та селищних рад Валківського району шляхом приєднання до Валківської міської ради».

Адміністративним центром Валківської громади є місто Валки, до її складу входять також два селища міського типу (Ков’яги та Старий Мерчик) і 99 сіл. Чисельність населення - 30,5 тис. чоловік, в тому числі міського населення складає 8,9 тис. чоловік.

Територія Валківської громади займає 1010,5 кв. км, відстань до міста Харків - 55 км, відстань до міста Богодухів – 43 км. Розташована Валківська громада уздовж магістралі державного значення ”Київ-Харків”. Загальна протяжність автомобільних доріг громади становить 405,5 км, в тому числі державного значення - 41,8 км.

Клімат помірно-континентальний, сприятливий для вирощування усіх сільгоспкультур. Серед грунтів переважають чорноземи, їх понад 70 %.  На території громади є корисні копалини, такі як природний газ, нафта, кварцові піски та мінеральна вода.

Промисловий комплекс Валківщини представлений наступними підприємствами:

ТОВ «Валківський молочний завод» - займається переробленням молока, виробництвом масла та сиру; ТОВ «Інтерфакт плюс» - виробництво керамічної цегли;  приватне підприємство «Шарівський виробничий комплекс» - реалізація олії  соняшникової; ТОВ «Слобожанська технологічна компанія» - виробництво полімерної продукції; ТОВ «Ньютон-промсервіс»- виробництво лакокрасочної продукції; НВПП «Метиз» - виробництво картону.

Виробництвом сільськогосподарської продукції займається 82 сільгосппідприємства різних форм власності.

Основними напрямками виробництва в галузі рослинництва є вирощування зернових і технічних культур, у тваринництві - виробництво молока та виробництво м’яса.

В громаді функціонує 18 загальноосвітніх навчальних закладів: 4 ліцеї: Валківський ліцей ім. Олександра Масельського,  комунальний заклад “Баранівський ліцей”, комунальний заклад “Шарівський ліцей”, КЗ “Старомерчицький ліцей”, 8 - загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 3 філії Валківського ліцею - Минківська, Гонтовоярська, Черемушнянська, 4 - навчально-виховних комплекси: Новомерчицький, Серпневий, Ков’язький, Перекіпський НВК.

Мережу дошкільної освіти Валківщини становлять 17 дошкільних навчальних закладів  та 5 дошкільних підрозділів у навчально-виховних комплексах.

Охороною здоров’я в громаді займаються комунальне  некомерційне підприємство  «Валківська центральна лікарня» та комунальне  некомерційне підприємство «Валківський центр первинної медико-санітарної допомоги». До складу центру первинної медико-санітарної допомоги входить 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини - м.Валки, смт Ков’яги, смт Старий Мерчик, с.Шарівка, с.Сніжків, с.В.Губщина, с.Сидоренкове, с.Високопілля; 7 фельдшерських пунктів - с.Баранове, с.Новий Мерчик, с.Серпневе, с.Олександрівка, с.Гонтів Яр, с.Огульці, с.Заміське; 8 пунктів здоров’я -  с.Мельникове, с.Благодатне, с.Черемушна, с.Литвинівка, с.Кобзарівка, с.Минківка, с.Добропілля, с.Перекіп.

Культуру представляє 46 закладів - 19 клубних , КО «Валківська районна централізована бібліотечна система», яка об’єднує 25 бібліотек, Валківська районна комунальна дитяча школа мистецтв та РКЗ «Валківський краєзнавчий музей».

Серед установ фізичної культури та спорту такі: ДЮСШ “Спорт для всіх”, три громадські організації “Валківська федерація футболу”, громадська організація “Федерація футболу» та “Маяк Валківщини”.

Територіальна громада має власну символіку - герб та прапор, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади.