Черемушнянський старостинський округ

Із історії села Черемушна

Фото без опису

Село Черемушна  розташоване за 2 км від річки Черемушна і примикає до великого лісового масиву (дуб). За 2 км від села проходить автомобільна дорога Київ- Харків Довжанський

Село розташоване у межах Середньоруської височини за 39 км на захід від Харкова та за 12 км на схід від Валок.

Назва села походить від річки Черемушна, яка згадується у документах з 1572 року. Це були майже суцільні ліси та чагарники.

Перші поселенці мешкали на Коржівці, а також Заливадах. Через село проходив шлях, який поєднував Огульці та Водолагу.

З 1765 року село належало до Валківського комісарства, яке входило до Харківської провінції Слобідсько-Української губернії, а з 1797 року — до Огульцівської волості Валківського повіту.

У 1923 році у зв'язку з адміністративною реформою Черемушна стала центром однойменної сільської ради спочатку у складі Люботинського, а потім Валківського району.

В зв’язку з децентралізацією в кінці 2020 року Черемушнянська  сільська рада влилася до складу  Валківської міської ради

Фото без опису