Ков'язький старостинський округ

Ков'язький старостинський округ:

селище міського типу Ков’яги, села: Журавлі, Розсохівка, Трохимівка, Халимонівка

Староста Ков'язького старостинського округу - Офій Олексій Миколайович

Адреса адмінприміщення : 63021, вулиця Центральна, буд.6, Богодухівського району Харківської області.

Електронна адреса: 04398100@mail.gov.ua

Перелік працівників:

Староста  -  ОФІЙ ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ     тел. 0575352446

Спеціаліст 1-ої кат.  Титаренко Наталія  Анатоліївна    тел.0575367116

Спеціаліст 1-ої кат.  Савченко  Марина  Миколаївна    тел.  0575367185

Діловод                       Мовчан Валентина Іванівна    тел.0575367116

Прийом громадян: кожного вівторка з 9-00 до 12-00.

Ков'язький старостинський округ на карті:

Із історії  КОВ’ЯГ

Ков’яги – селище міського типу (з 1968 року) Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області. В селищі Ков’яги та селах Журавлі, Розсохівка, Трохимівка, Халимонівка -  1744 домоволодіннь, проживає 3470 жителів (на 1.01.2021 р.). Знаходиться за 60 км від обласного центру та за 12 км від міста Валки. Загальна площа  Ков’яг  – 62, 44 км2.  Ков’яги засновані в кінці ХVII століття. За народними переказами, назва селища походить від імені першого поселенця козака Ковеги.

Мешканці Ков’яг були вільними від кріпосної залежності. Земля була державна, за неї (до 1910 року) селяни сплачували податки в царську казну. Ков’яги  - столиця антирадянського Ков’язького повстання 1920 року. Від жовтня 1941 до вересня 1943 - окуповано фашистами, діяв табір для військовополонених. Після війни в центрі Ков’яг, в парку, встановлено пам’ятник загиблим воїнам та землякам. На території селища розміщені крупні сільськогосподарські, державні підприємства та 2 фермерські господарства. Залізнична станція «Ков’яги» збудована в 1877 році, відбудована в 1954, реконструйована в 2008 році.

В Ков’ягах працює НВК, 2 дитсадока, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, поштове відділення, бібліотека. Найбільша будівля селища – Ков’язький НВК, площею 7624 м2 .

На території Ков’яг – 11 ставків.

В селищі діють релігійні громади УПЦ КП, УПЦ МП, євангельських християн-баптистів. Знаходиться в селищі Печерний християнський скит (ХVIII – ХІХ ст.) православних ченців-затворників, внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України в 2016 році.

Серед видатних уродженців  - письменник Віктор Гаман (1937 – 2015).  Найстаріші мешканці Ков’яг – Романова П.С. (1920 р.),  ветерани ВВВ Ганзій М.О. (1922 р.) та Кажан М.Т.   (1923 р.).