A A A K K K
для людей із порушенням зору
Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

Ков'язький старостинський округ

 

 

 

                              

Із історії  КОВ’ЯГ

        Ков’яги – селище міського типу (з 1968 року) Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області. В селищі Ков’яги та селах Журавлі, Розсохівка, Трохимівка, Халимонівка -  1744 домоволодіннь, проживає 3470 жителів (на 1.01.2021 р.). Знаходиться за 60 км від обласного центру та за 12 км від міста Валки. Загальна площа  Ков’яг  – 62, 44 км2.  Ков’яги засновані в кінці ХVII століття. За народними переказами, назва селища походить від імені першого поселенця козака Ковеги.

Мешканці Ков’яг були вільними від кріпосної залежності. Земля була державна, за неї (до 1910 року) селяни сплачували податки в царську казну. Ков’яги  - столиця антирадянського Ков’язького повстання 1920 року. Від жовтня 1941 до вересня 1943 - окуповано фашистами, діяв табір для військовополонених. Після війни в центрі Ков’яг, в парку, встановлено пам’ятник загиблим воїнам та землякам. На території селища розміщені крупні сільськогосподарські, державні підприємства та 2 фермерські господарства. Залізнична станція «Ков’яги» збудована в 1877 році, відбудована в 1954, реконструйована в 2008 році. 

В Ков’ягах працює НВК, 2 дитсадока, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, поштове відділення, бібліотека. Найбільша будівля селища – Ков’язький НВК, площею 7624 м2 .

На території Ков’яг – 11 ставків.

В селищі діють релігійні громади УПЦ КП, УПЦ МП, євангельських християн-баптистів. Знаходиться в селищі Печерний християнський скит (ХVIII – ХІХ ст.) православних ченців-затворників, внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України в 2016 році.

Серед видатних уродженців  - письменник Віктор Гаман (1937 – 2015).  Найстаріші мешканці Ков’яг – Романова П.С. (1920 р.),  ветерани ВВВ Ганзій М.О. (1922 р.) та Кажан М.Т.   (1923 р.).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.