A A A K K K
для людей із порушенням зору
Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

Валківський районний відділ державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Харківській області

ТРУДОВІ ГАРАНТІЇ ТА ПІЛЬГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

 

Військовослужбовці — це громадяни України, які проходять дійсну військову службу у складі Збройних сил України та інших військ відповідно до Закону України.

До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової служби і військової служби за контрактом Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, а також інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, військовослужбовці жінки, курсанти військово-навчальних закладів.

Відповідно до ст. 12 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

Забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей покладається на органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Чинним законодавством передбачено норми, які регулюють трудові права працівників, що проходять військову службу за контрактом, строкову військову службу, за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Статтею 119 Кодексу законів про працю України визначено, що на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України  «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу» та  «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»”, надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Статтею 10 Закону України «Про відпустки» визначено, що щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються особам, звільненим після проходження строкової військової, служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання.

Статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» встановлено, щоучасникам   бойових   дій,   інвалідам   війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх   соціального   захисту»,   надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.  

Крім того, відповідно до чинного законодавства України до військовослужбовцівзастосовуються такі пільги:

  • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
  • переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації; особам, звільненим з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, надається переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, а також додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та наданні першого робочого місця;
  • призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок;
  • час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Слід зазначити, що вказані трудові гарантії також зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та знаходяться на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування у закладах охорони здоров’я незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня визнання судом їх померлими;

Враховуючи вище викладене слід зробити висновок, для того, щоб скористатися вищенаведеними пільгами, необхідно надати до відділу кадрів копію посвідчення учасника бойових дій.

 

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті чи ваші права порушують, або Ви потребуєте допомоги в судах, і не маєте коштів на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює з понеділка по четверг з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 8-00 год. до 15-45 год. за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, моб.+380688163391.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#Богодухівський_місцевий_центр_з_надання_безоплатної_вторинної_правової_допомоги

 

ВИЗНАННЯ ОСОБИ ТАКОЮ, ЩО ВТРАТИЛА ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОВИМ ПРИМІЩЕННЯМ

 

Право власності гарантується та захищається Конституцією України, Цивільним кодексом України, Житловим Кодексом, тощо.

Так, Конституція України у ст. 47 проголошує, що кожен має право на житло. Держава гарантує не тільки свободу його придбання, але й можливість стабільного користування житлом, його недоторканість, а також недопущення примусового позбавлення житла, не інакше, як на підставі закону і за рішенням суду.

Глава 23 Цивільного кодексу України встановлює, що громадянин, який став власником житла, має право розпоряджатися ним на свій розсуд.

Стаття 383 ЦК України передбачає, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживння членів своєї сім’ї, інших осіб.

Часто родичам, знайомим, друзям необхідно допомогти із вирішенням питання реєстрації місця проживання, як кажуть в народі – «пропискою». Власники реєструють в своєму помешканні осіб, якім для вирішення якихось соціальних проблем необхідна реєстрація місця проживання, а вони з тих чи інших причин її не мають. 

Після вирішення своїх проблем особи не знімаються з  місця реєстрації, в зв’язку з чим власникові перешкоджає в праві володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Є два шляхи вирішення  питання щодо визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням:

Добровільний, тобто за добровільною згодою особи. В такому випадку особа повинна подати відповідну заяву. Зняття місця реєстрації може бути здійснене одночасно з реєстрацією нового місця проживання. Термін реєстрації нового місця проживання особи – не більше 30 календарних днів з моменту її зняття з попереднього місця реєстрації.

В судовому порядку, тобто, якщо особа не є членом сім’ї власника та не погоджується на добровільне зняття з реєстрації, власник житлового приміщення має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації, внаслідок відсутності за місцем реєстрації понад строки встановлені законодавством України.

Під час звернення до судуз заявою про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням позивачу необхідно зібрати докази, які б підтверджували, що особа, яку бажають висилити не проживала житлі понад один рік за власною ініціативою, оскільки  саме на позивача процесуальний закон покладає обов`язок довести факт відсутності відповідача понад встановлені законодавством строки у жилому приміщенні без поважних причин. Тому подаючи

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.

Після отримання рішення суду, яким задоволено позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, необхідно звернутися із копією відповідного рішення суду та заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органів реєстрації, зокремадо центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті чи ваші права порушують, або Ви потребуєте допомоги в судах, і не маєте коштів на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює з понеділка по четверг з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 8-00 год. до 15-45год. за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, моб.+380688163391.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#Богодухівський_місцевий_центр_з_надання_безоплатної_вторинної_правової_допомоги

 

 

 

 

 

  1. https://pravo.ua/povistky-sudovi-rishennia-ta-vykonavchi-dokumenty-nadsylatymut-u-diiu-rozpochavsia-zapusk-sudu-u-smarfoni/?fbclid=IwAR3VM9d45Vb6NaEUModJD_tKjLZYMwhDfYPENNFK3G6EjCL9KSAlqAikBnc
  2. https://zib.com.ua/ua/148028-na_zemli_fermeriv-borzhnikiv_mozhna_zvertati_styagnennya_-_v.html?fbclid=IwAR17ezFs5N6sMxNANYFnruePFpuMe_oLpPVDl4QLzlJBW9J1DN0HW4UaQs0
  3. https://minjust.gov.ua/news/ministry/bank-pumb-rozpochav-prodavati-mayno-na-elektronnih-torgah-openmarket?fbclid=IwAR2VTv9X8TnRVVa1RLJsyfPjH8o7mqfOshx2Nc636HeaTHAZjHxdJ0oDAZI
  4. https://pravo.ua/min-iust-poiasnyv-za-iakoiu-protseduroiu-vidbuvatymetsia-vzaiemodiia-vykonavtsiv-z-bankamy-pid-chas-areshtu-rakhunkiv/?fbclid=IwAR3q3PowMx7WxnqIE13JOFDP1H78eTaTEl2Pvm2aBrSypR5Peb4fwwMXatY
  5. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=103104161886311&id=100065601814275

У цей складний час Валківський відділ державної виконавчої служби у Богодухівському районі щодня незмінно виконує свої обов’язки.

Ми розуміємо, що війна зробила життя українців більш складним та нестабільним. Однак, день нашого тріумфу стає ближчим завдяки кожному з нас. Саме наші дії та вчинки наближають нас до перемоги! Тому слід з відповідальністю підійти до погашення заборгованостей, в тому числі за комунальні послуги, штрафи чи судові витрати.

15:18 05.07.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.