Старомерчицький старостинський округ

З історії Старого Мерчика

Селище розташоване майже за 40 км на захід від обласного центру м. Харкова, відстань до м. Валки – 26 км, до залізничної станції Мерчик – 3 км.

Селище Старий Мерчик є центром  Старомерчицької територіальної громади  Богодухівського району Харківської області.

Старий Мерчик відокремився від села Всесвятського, яке було засноване в 1665 році. Згодом, село  Всесвятське розділилося  на села Старий Мерчик, Добропілля та Новий Мерчик. Населення села відноситься  до перших поселенців Слобідської України. В 1980 році була побудована перша дерев’яна церква Всіх Святих. З 1919 році село Старий Мерчик стає центром сільської ради. В 1938 році  відбулася зміна статусу на селище міського типу.

Сьогодні це одне із селищ, які разом із селищами Газове, Привокзальне та селами Добропілля, Мічурінське, Золочівське входять до складу Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області.

В селищі Старий Мерчик знаходяться такі пам’ятки: церква Всіх Святих (1680р.), Старомерчицький парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення (заснований у 2 половині ХVІІІ століття), палацово-парковий комплекс «Старомерчицький» (Садиба Шидловських, 1770-1780 рр. в стилі раннього класицизму), половецька кам’яна баба з жертовником, гідрологічний заказник місцевого значення «Мерчицький».