Олександрівський старостинський округ
Із історії села Олександрівка
Село Олександрівка, має давню і дуже цікаву історію. В 1861-1862 роках заснувався хутор Базилевський, який був підлеглий Сніжківській волості Миколо-Камишуватського повіту, Валківського уїзду, Харківської губернії. Назва хутора йде від династії сніжківського поміщика Базилевських, які з’явилися тут у кінці 18 століття. Започаткував династію Петро Базилевський (1810-1861), який відзначався великою жорстокістю по відношенню до своїх кріпаків. В роки громадянської війни в 1914 році було перейменовано хутір Базилевщину в село Олександрівка і утворено волость, до якої були адміністративно підпорядковано хутори Савранка, Совина, Благодатне, Сивокозове, Корсунове, Рідкодуб і Липова Балка . Ліквідована Олександрівська волость у 1923 році у зв’язку з організацією Олександрівської сільської ради . В 1929 році було утворено сільськогосподарську артіль під назвою «Нове життя». Її головою було обрано Лукавенка Андрія Микитовича ( посланця 25- тисячників для проведення колективізації війни зазнала великих втрат:
В Другій світовій війні 81 земляк, які пішли на фронт не повернулися, була вивезена майже вся працездатна молодь, було спалено й зруйновано будинки колгоспників та господарських будівель.
В 1983 році в Олександрівні встановлений пам'ятник радянським воїнам на братській могилі, де поховано 42 солдати, які загинули в боях за село з фашистськими окупантами в жовтні 1941 року, лютому і вересні 1943 року.
В серпні 1967 році райком партії порекомендував на посаду голови колгоспу Буряка Івана Семеновича, якого було обрано одноголосно. Він взявся за будівництво капітальних тваринницьких, господарських і культурно-побутових споруд. Село було газифіковано в 1990 році, в 1994 році було здано в експлуатацію 80 житлових будинків. Велику увагу голова колгоспу приділяв культурним справам.
В 1979 році був створений фольклорно-етнографічний ансамбль, а у 1984 році при сільському Будинку культури був створений Хоровий колектив української пісні, який був перейменований в самодіяльний народний хор української пісні «Дзвінкоголосі слобожани» — Благодатненської та Олександрівської територіальних громад. Звання “народний” хор отримав у 1990 році.
На сьогоднішній день, продовжує працювати рослинницька та тваринницька галузь ПСП « Нове життя». На сьогодні там працює до 75 чоловік.
У селі працюють три магазини, кіоск. Першу медичну допомогу мешканці отримують у місцевому закладі охорони здоров’я. Функціонує «Укрпошта».