A A A K K K
для людей із порушенням зору
Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

Заміський старостинський округ

 

 

Із історії села Заміське

Село Заміське ( слобідка Заміський Кут) засноване на початку 18 ст. валківськими козаками які шукали тут вільних земель «за містом» на витоці річок Пересвітня (права притока Мжі) та Орчик. Одним з перших управителів тут був полковий осавул Рубанов. У 1728 році, після його смерті, Заміське було передане дружиною покійного харківському Покровському монастиреві. У 1770-х роках на село зазіхнув управитель графа Гендрикова Мухін, який на той час управляв Сніжковим і захопив Заміське разом з землями валківських козаків, які тут жили.

З 1802 року село належало до Минківської волості і входило до складу володінь сніжківського поміщика Задонського. Тут була створена економія. У 1902 році заміщани брали участь у повстанні, громили економії Задонських у Заміському та Сніжкові.

До 1917 року більшість селян займалась ремісництвом. Виготовляли колеса, вози, прядки та ін. Після Столипінської реформи почалося розшарування селянства. У середині 1920 років тут організований один з перших комнезамів. Згідно з декретом ВУЦВК була проведена реорганізація Спілки КНС в добровільну громадську організацію, що відіграло велику роль у створенні в 1929 рокці першого в селі колгоспу «НОВЕ життя», який декілька разів реорганізовувався і закінчив своє існування як КСП «ЗОРЯ» у 1996 р.

На сьогодніній день на території села діють три магазини, пересувне відділення пошти, сільський клуб, бібліотека, офіс старости, дошкільний навчальний заклад та фермерські господарства.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.