Грип типу А: що про нього варто знати

Дата: 03.04.2024 11:40

Фото без описуЗ початку епідсезону (з 02.10.2023) на грип та ГРВІ в області захворіло 77216 осіб , з них дітей – 29895 осіб. Госпіталізовано 4564 особи (5,9% від числа захворілих), з них дітей – 1634 особи (35,8% від числа госпіталізованих).

Найпоширенішим та найбільш не безпечним є грип типу А, який щороку спричиняє сезонні епідемії

Симптоми грипу А нагадують ознаки інших ГРВІ, але вони виникають раптово і хвороба протікає важче.

Зазвичай перші симптоми гриппу А це -  висока температура, яка майже одразу може "підскочити" до 39 градусів, і сухий кашель.

Також пацієнти з самого початку скаржаться на виражену слабкість, біль у м’язах, ломоту в тілі.

Нежить може з’явитися на 2-3 день, а біль в горлі – на 3-4 день від початку хвороби.

Найнебезпечнішими є ускладнення, викликані грипом, що не тільки загрожує здоров’ю, а й може призвести до смерті хворого.

У зоні підвищеного ризику – діти віком до 5 років, вагітні жінки, літні люди старше 65 років, а також пацієнти з супутніми хронічними захворюваннями легень, нирок, серцево-судинної та ендокринної  систем.

Людям з високим ризиком ускладнень при появі перших симптомів, що можуть свідчити про інфікування грипом, слід невідкладно звернутися до лікаря.

Небезпечні симптоми грипу у дорослих:

утруднене дихання або задишка;

біль у грудях;

постійне запаморочення;

судоми;

погіршення наявних захворювань;

сильна слабкість або біль у м'язах.

Небезпечні симтоми грипу у дітей:

утруднене дихання;

блідість, сірий або синій колір шкіри, губ чи пальців;

біль у грудях;

зневоднення;

відсутність сліз;

зменшення або зникнення сечопусків;

лихоманка, яка не припиняється після жарознижувальних препаратів;

сильний біль у м'язах;

судоми;

загострення хронічних захворювань.

Якщо Ви відчули такі симптоми чи члени сім’ї почали скаржитись на погіршення самопочуття, будь-ласка, не зволікайте і негайно зверніться до лікаря.

Ефективним методом профілактики грипу є вакцинація.

Також існує постконтактна профілактика для здорової людини, яка близько контактувала з хворим на грип. Профілактичні препарати призначають людям з групи ризику, у яких можуть бути ускладнення, для цього також варто проконсультуватись з лікарями.Фото без опису

Звертаємось до вас з проханням не займатися самолікуванням, не встановлювати собі діагнози, не приймати ліки, які зі слів комусь допомогли - кожна людина індивідуальна, і підхід до лікування будь-якої хвороби індивідуальний.