Дитяче ожиріння: причини, ознаки, лікування
Немає меж щастю бабусі, коли онуки просять добавки. Але перегодовування – одна з причин розвитку дитячого ожиріння. Аби малюк був ситий, енергійний та здоровий – варто знати межі, як дитині, так і батькам.
Повнота – зовсім не ознака багатства та достатку. Наукові дослідження доводять, ожиріння – проблема і причина багатьох хвороб. За даними ВООЗ на 2020 рік у світі нараховували близько 41 млн дітей віком до 5 років, що мали надлишок маси тіла або ожиріння.
Які причини ожиріння:
- 90% від усіх випадків: перегодовування дітей та малорухливий спосіб життя. Якщо таким діткам скоригувати дієту та додати фізичної активності, то вони поступово втрачають вагу;
- 10% від усіх випадків: ожиріння ендокринної природи. В організмі дитини виникає гормональний дисбаланс, який призводить до уповільнення обміну речовин.
Як лікувати ожиріння:
- Здорове харчування
- Регулярні заняття спортом.
Що робити, якщо ваша дитина має зайву вагу або ожиріння?
- Почніть з розмови з дитиною.
Поясніть, що ви прагнете бути здоровими та красивими, тому у вашій родині починається програма зі здорового харчування та спорту. Без такої домовленості дитина не зрозуміє навіщо потрібні зміни та навряд буде їх дотримуватися. Далі разом з дитиною оберіть вид тренувань, який їй до вподоби.
- Підтримайте дитину.
Ми – приклад для наших дітей! Покажіть на власному прикладі, як слідкувати за здоров’ям, як варто харчуватися та займатися спортом.
- Скоригуйте раціон.
Приберіть з дому випічку та солодощі. Зменшіть споживання білого рису та картоплі. Основа раціону: м’ясо, риба, овочі, фрукти та кисломолочні продукти.
Коли варто звертатися до ендокринолога
Ендокринологу слід показати дитину групи ризику. До неї належать дітки:
- із зайвою вагою або ожирінням, батьки яких хворі на діабет 2-го типу;
- з порушенням функції різних органів і систем (наприклад патологія щитоподібної залози);
- діти з психічними проблемами;
- діти, що стрімко набирають вагу, а дієти та регулярні тренування результатів не дають.
Поради дієтологів щодо харчування дітей:
-
- профілактику ожиріння варто починати в період новонародженості. Перегодовування дітей до року призводить до збільшення кількості жирових клітин;
- НЕ варто дотримуватися жорсткої дієти. При цьому запускається механізм економії енергії, що призводить до швидкого набору маси тіла;
- зменшуйте перебування дитини за комп’ютером, планшетом або мобільним телефоном.
Замість цього додайте фізичної активності та прогулянок на свіжому повітрі.