ЗРОСТАЄ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА COVID-19
З кінця вересня цього року спостерігається стабільне зростання захворюваності на коронавірусну хворобу.
За останній тиждень в Україні було підтверджено понад 4 тисячі випадків захворюваності на COVID-19. Тоді як тижнем раніше було зареєстровано 2,5 тисячі.
За словами головного державного санітарного лікаря України це - початок епідеміологічного сезону. Зростання захворюваності очікується до кінця листопада. Після цього прогнозується зростання захворюваності на грип, що є традиційною ситуацією для зими.
Серед негативних тенденцій, які зараз спостерігаються, це те, що частіше хворіють діти до 17 років (302 дитини за останній тиждень).
Серед областей по захворюваності лідирує Миколаївська, де в порівнянні з минулим тижнем кількість хворих зросла в 4 рази, Винницька — утричі, Харківська — майже у 2,5 рази.
Також зростає кількість летальних випадків у порівнянні з літнім сезоном. Так, за останній звітний тиждень було зафіксовано 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років.
Пам’ятайте, що в групі ризику важкого перебігу COVID-19 перебувають особи:
- старші 60 років;
- із серйозними супутніми захворюваннями;
- медичні працівники.
Але, дотримуючись простих санітарно–гігієнічних правил, можна зменшити ризик інфікування вірусними інфекціями.
- Важливо правильно мити руки. Це треба робити не менше 20 секунд, використовуючи мило. Також важливо приділяти увагу місцям під нігтями, адже там збирається багато бруду.
- Тримати дистанцію в громадських місцях не менше 1 метра.
- Під час кашлю та чхання потрібно прикриватись серветкою, після чого викинути її та вимити руки. Якщо ж немає серветки, то краще прикриватись під час чхання чи кашлю згином руки у лікті, аніж долонею.
- Захисну маску важливо використовувати у всіх громадських місцях, вона має щільно прилягати до шкіри, закриваючи ніс та рот. Маску треба змінювати кожні дві години та тоді, коли вона стала вологою.
- Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома, навіть за наявності так званих “легких” симптомів вірусного захворювання. Уважно слідкуйте за симптомами, проконсультуйтесь із сімейним лікарем. Якщо у родині кілька дітей, намагайтесь тримати хворих і здорових дітей окремо.
Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобігання важким наслідкам захворювання на COVID-19 та його потенційно нових штамів є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплення.
Будьте здорові та бережіть своє життя і життя ваших рідних!