Команда МКЧХ у Валківській громаді - для допомоги сім’ям, чиї рідні зникли безвісти чи перебувають у полоні.
Серед усіх руйнувань, спричинених збройним конфліктом, розірвані родинні зв`язки завдають найбільше болю. Доки родини шукають відповіді на запитання про долю та місцезнаходження їхніх близьких, вони повсякчас залишаються сам на сам із низкою власних проблем, у тому числі, юридичних, фінансових та психологічних.
За підтримки Валківської міської ради фахівці Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (МКХЧ) спільно із Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими провели інформаційний захід для родин зниклих безвісти та полонених нашої громади.
МКЧХ продовжує спрямовувати свою діяльність на підтримку родин протягом усього довгого шляху очікування, допомагає задовольнити супутні потреби та постійно перебуває на зв’язку з родинами.
- Хоча більшість питань все ще лишаються без відповідей, наше головне завдання незмінне: задовольнити потреби, підтримати одне одного, незалежно від обставин, а також транслювати голоси родин, які продовжують жити у невизначеності – наголосили фахівці МКЧХ .
Крім узагальненої інформації про принципи та напрямки роботи МКЧХ, рекомендацій щодо того, з яких питань і до яких служб варто звертатися, учасники зустрічі мали можливість отримати такі важливі кожному, хто чекає на зустріч з рідною людиною, особисті консультації представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Координаційного штабу.
Довідково. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) є неупередженою, нейтральною та незалежною організацією, цілі й завдання якої мають виключно гуманітарний характер і полягають в тому, щоб захищати життя й гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу.
Поширюючи та укріплюючи гуманітарне право й універсальні гуманітарні принципи, МКЧХ докладає усіх зусиль, щоб запобігти стражданням людей. МКЧХ, заснований у 1863 р., стоїть біля витоків Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. МКЧХ надано повноваження здійснювати свою діяльність в країнах, що постраждали від збройних конфліктів та інших ситуацій насильства. МКЧХ присутній у близько 100 країнах світу.