Наша громада може стати туристичним магнітом завдяки скансену, що не має аналогів в Україні
Питання реалізації проєкта щодо спорудження у нашій громаді унікального музею під відкритим небом – скансена – було в центрі уваги учасників зустрічі, що розпочалась у кабінеті міського голови Валерія Скрипніченка і продовжилась на місці роботи археологічної експедиції поблизу с. Війтенки.
Ідея спорудження скансена належить професору історичного факультету Харківського національного університету ім. В. Каразіна Михайлу Любічеву. Саме під його керівництвом з 2004 року неподалік с. Війтенки Баранівського старостату щороку працює археологічна експедиція, результати якої знаходять поцінування як вітчизняних, так і європейських науковців.
Як передбачається, проєкт має об’єднати експозицію безцінних знахідок експедиції, відтворені побутові будівлі тогочасних поселенців, працюючий аналог знайденого археологами гончарного горна. Принадою для туристів може стати не лише бажання побачити все це, подихати чистим повітрям і помилуватися місцевими краєвидами, а й можливість власноруч долучитися до роботи експедиції чи спробувати самотужки відшукати артефакти просто під ногами.
А щоб скансен справді став туристичним магнітом нашої громади, потрібно вже зараз думати про розвиток відповідної інфраструктури – переконаний міський голова Валерій Скрипніченко. І для громади, для жителів довколишніх сіл, для бізнесових структур це може відкрити неабиякі перспективи: розвиток зеленого туризму, додаткові робочі місця, і що не менш важливо – збільшення надходжень до місцевого бюджету.
Про те, як залучити інвестиції для реалізації проєкту, поетапне бачення його реалізації, грамотну організацію рекламної кампанії і йшлося під час спілкування.
У якості експертів зацікавлено долучились до розмови і Дмитро Ляховецький, член Rotary Club "Kharkiv Multinational", за підримки якого у нашій громаді вже реалізуються кілька проєктів, та Олег Кулініч, експерт з грантрайтингу, викладач ННІ «Інститут державного управління».