У ніч з 25 на 26 березня переходимо на літній час

Дата: 22.03.2023 16:07

Фото без опису1996 року в Україні на законодавчому рівні закріпили, що на зимовий час українці будуть переходити в останню неділю жовтня о 04:00 ранку, а на літній час — в останню неділю березня о 03:00 ночі.

2023 року це буде 26 березня, і годинники треба буде перевести на 1 годину вперед.

Після переходу на літній час доведеться прокидатися на одну годину раніше, але світловий день буде довшим.

Чому в Україні переводять час?

У переведення годинників двічі на рік багато супротивників в Україні. Але відмова від цієї процедури призведе до деяких незручностей. Справа в тому, що Україна - велика за площею країна. Відстань між західними і східними областями занадто велика, щоб жити в одному часовому поясі весь рік.

Приміром, якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то в Ужгороді взимку схід Сонця буде лише о 9:20, і його жителям доведеться йти на роботу і в школу в темряві.

А якщо залишити незмінним зимовий час, то влітку в Харкові схід Сонця буде о 3 годині ночі, а захід - о 19:47. В результаті півночі буде занадто світло, а темніти буде майже як взимку.

Теоретично вирішити цю проблему можна, якщо розділити територію України на два часові пояси.

Що робити, щоб легше пережити переведення часу?

1. Через те, що перехід часу порушує сон, не варто після пробудження різко вставати з ліжка. Полежте ще кілька хвилин, щоб організм адаптувався до нового часу пробудження. Найголовніше — спокійно відійти від сну і привести себе в стан активності.
  2. У цей період рекомендується пити кілька чашок зеленого чаю на день.
  3. Намагайтеся більше гуляти та вживати вітаміни, які допоможуть легше перенести період адаптації. Якщо перші дні Вам важко через переведення годинника, намагайтеся не їздити за кермом і не виконувати роботу, яка через втрату пильності може призвести до травмування.
  4. Намагайтеся лягати спати на 30-40 хвилин (уже за літнім часом) раніше, ніж зазвичай. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а вранці прокинутися — контрастний.
  5. Не користуйтеся гаджетами перед сном.
  6. Відмовтеся від кофеїну в другій половині дня. Краще пити трав’яний чай з ромашки чи м’яти.
  7. Перегляньте час вечері. Їжте за три – чотири години до сну.
  8. Розпочинайте свій ранок із зарядки. Не завадить її робити і протягом року. Ніщо так не бадьорить зранку, як легка гімнастика.
  9. Усі важливі справи робіть увечері. Під час адаптації організму до нового часу правило «ранок за вечір мудріший» не працює.