Заслухала місцева КТЕБ та НС

Дата: 20.03.2023 15:00

Міський голова Валерій Скрипніченко провів чергове засідання місцевої комісії Валківської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Підтримка та безпека мешканців громади в умовах війни є першочерговим завданням влади. Тому до порядку денного засідання комісії увійшли ряд важливих щодо цього питань.

Два з них стосувалися посилення уваги до заходів з профілактики пожеж в екосистемах та у житловому секторі.

Прийнятими рішеннями сектору з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій міської ради і старостам міської ради наголошено на необхідності вжити вичерпних заходів щодо заборони та недопущення випалювання рослинності або її залишків навколо населених пунктів, вздовж залізниць, на землях сільськогосподарського призначення.

Першочерговими заходами визначені також:

- регулярна профілактична роз’яснювальна робота, проведення рейдів серед населення щодо попередження та недопущення пожеж в екосистемі та стосовно дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації газового  і пічного опалення;

- посилення державного контролю, здійснення перевірок і залучення відповідних контролюючих органів, у межах їх компетенції, до встановлення та притягнення порушників Правил пожежної безпеки в природних екосистемах до адміністративної відповідальності відповідно до норм чинного законодавства;

- забезпечення протипожежних розривів між будівлями та лісовими масивами відповідно до визначеного переліку;

- оборення лісових масивів та влаштування мінералізованих смуг для запобігання поширення вогню в разі виникнення пожеж;

- обладнання пірсів для забору води пожежними автомобілями у визначених місцях на території громади та ряд інших.

При розгляді питання щодо стану забезпечення населення громади питною водою гарантованої якості відзначалося, зокрема, що КП «Вода» регулярно, раз на квартал, проводить перевірку якості води у водогінних мережах населених пунктів, і результати підтверджують її відповідність встановленим нормам.

Рішенням комісії визначені також заходи з забезпечення населення громади питною водою гарантованої якості в разі надзвичайних ситуацій, зокрема, затоплення або підтоплення.

Прийнятими комісійно рішеннями:

- затверджено місце знищення вибухонебезпечних об’єктів на території громади;

- визначено склад та керівників спеціалізованих формувань цивільного захисту міської територіальної громади;

- у зв’язку з недостатньою площею пункту незламності в приміщенні Старомерчицького старостинського округу вирішено обладнати пункт незламності в приміщенні Старомерчицького ліцею.

Розглянуті також питання про результати роботи міської комісії щодо безаварійного пропуску льодоходу і весняної повені з перевірки готовності підприємств, установ, організацій, технічного стану гідротехнічних споруд  у 2023 році та про приведення в належний стан та облік найпростіших укриттів на території громади (їх перелік – за посиланням).