Про ситуацію на свердловині біля Заміського
Зважаючи на численні звернення жителів громади стосовно ситуації на газовій свердловині поблизу Заміського, міський голова Валерій Скрипніченко провів зустріч зі спеціалістами АТ «Укргазвидобування».
- Мешканці сіл, що розташовані неподалік місця проведення бурових робіт, занепокоєні тим, чи не трапилася якась аварійна ситуація, що може зашкодити їх здоров’ю, негативно вплинути на екологічну ситуацію, - пояснив очільник громади. – Тому і місцева влада, і жителі громади потребують з цього приводу докладних роз’яснень.
- Коломацьке нафтогазове родовище, розробка якого ведеться і на території Валківської громади, є одним з перспективних активів для забезпечення країни українським газом та зменшення залежності від імпортних енергоносіїв, - пояснив начальник Шебелинського відділення бурових робіт АТ «Укргазвидобування» Михайло Шеремета.- Наразі газовидобувники проводять тут розвідувальні роботи, а саме - буріння пошукової газової свердловини. До речі, наявні геологічні дані вказують на значний потенціал ще не розвіданої ділянки родовища, де і проводиться буріння.
Роботи з буріння – це високотехнологічний процес, який потребує залучення сучасної потужної техніки та кваліфікованих фахівців, тим більше, на родовищах зі складною будовою, як у даному випадку. Тому ускладнення у межах виробничого процесу є можливими.
Саме така ситуація і трапилася на під час буріння нової свердловини на Коломацькому родовищі. Через високі тиски, які свідчать про те, що свердловина відкрила значний поклад газу, на об’єкті стався газопрояв. Його наслідки - запах природного газу, схожий на запах дизпалива чи бензину, шум - і могли відчувати мешканці наближених до виробничого об’єкта поселень.
– Ми дійсно зіштовхнулися з непростою виробничою ситуацією. Газопрояви вкрай рідко трапляються під час буріння свердловин, адже більшість українських газових родовищ уже виснажені і не мають таких високих тисків. Ця свердловина безперечно свідчить про те, що ми натрапили на перспективний газовий поклад. Тому під час ліквідації ситуації, що сталася, нашим завданням було мінімізувати наслідки і разом з тим зберегти свердловину, для того, щоб можна було продовжити подальші роботи. Адже у найскладніший опалювальний сезон кожен кубометр блакитного палива важливий для країни. Наша аварійно-рятувальна служба успішно впоралась із завданням і подолала газопрояв. Наразі роботи ведуться у звичному контрольованому режимі, – додав Іван Сушинський, директор бурового управління «Укрбургаз», підрозділу Укргазвидобування, який здійснює буріння свердловини.
Як запевнили газовидобувники, процеси буріння чітко регламентовані законодавством та природоохоронними нормами, усі роботи проводяться з їх дотриманням. Для буріння використовують сучасний буровий верстат, який компанія придбала у 2019 році. Персонал бурової бригади пройшов навчання та має усі необхідні дозволи для роботи на виробничих об’єктах.
На тому, що контрольовані показники викидів в атмосферне повітря в результаті цього газопрояву не перевищують встановлених норм, наголосила і представник підрозділу екології БУ «Укрбургаз»
Підсумком спілкування стало також досягнення домовленості між міською радою та спеціалістами АТ «Украгазвидобування» щодо обов’язкового інформування місцевої влади і населення громади про планові чи позапланові роботи, які можуть супроводжуватися шумовими ефектами чи викидами в атмосферне повітря.