Сумна звістка прийшла на Валківщину: 15 грудня завершився земний шлях нашого славного земляка Івана Лисенка
Видатний дослідник історії української музичної культури, журналіст, літературознавець, краєзнавець, енциклопедист, заслужений діяч мистецтв, він був членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України.
Народився Іван Максимович 21 серпня 1938 р. в с. Черемушна на Валківщині, в простій селянській родині.
Здобув вищу філологічну освіту в Харківському держуніверситеті. З 1967 р. працював на редакторській роботі в Києві, на українському радіо та у видавництвах. Свої літературознавчі та музикознавчі статті друкував у газетах та журналах.
Після проголошення Незалежності Української держави розширив дослідницьку та видавничу роботу. Він відкрив і зберіг для історії багато забутих імен видатних музикантів, співаків, письменників, у тому числі й таких наших земляків, як Маруся Вольвачівна, Олександр Корж.
Одна за одною виходять його літературознавчі та музикознавчі праці. Побачили світ, зокрема, “Словник співаків України”, книги “Поет з душею вогняною” (про О. Олеся), “Поезії видіння осяйне”, “Речник української культури” (про М. Йогансена), “Поет зболеного серця” (про О. Коржа) та багато інших творів.
Для нас, земляків І.М. Лисенка, особливо дорогою і знаковою книгою став чотиритомник Івана Максимовича “Валківська енциклопедія” – перше в Україні регіональне енциклопедичне видання. Саме за цю працю І.М. Лисенку було присвоєно звання Почесного громадянина Валківського району.
Іван Максимович безмежно любив рідний край, і доки дозволяло здоров’я, відвідував Валківщину, свою Черемушну, з радістю зустрічався із земляками. Остання така зустріч відбулася 2018 року, коли Іван Максимович відзначав своє 80-ліття.
Пам’ять про цю талановиту, мудру, глибоко віддану своїй малій батьківщині людину завжди житиме в наших серцях.
Похований І.М. Лисенко, згідно з його заповітом, буде на батьківщині – у Черемушній.
Дату та час прощання з видатним земляком повідомимо додатково.