В умовах воєнного стану до підприємців не застосовуються штрафні санкції.

Дата: 14.03.2022 11:25

Фото без описуЗа інформацією Державної податкової служби України, в умовах запровадження воєнного стану в Україні до платників податків, у тому числі ФО-П, не застосовуються штрафні санкції за відсутність можливості своєчасно сплатити податки та збори до бюджету.

Крім того, у 2022 році фізичні особи – платники єдиного податку першої – другої груп мають сплачувати фіксовану суму єдиного податку щомісячно. Протягом року фіксовані ставки єдиного податку залишаються незмінними.

Підприємцям першої – другої груп сплачувати єдиний податок треба також за місяці, в яких доход не отримувався.

Разом з тим, Державна податкова служба України зазначає, що ставка для першої групи – до 10% від прожиткового мінімуму, встановленого на початок року, у 2022 році це – 2481 грн. (248,1 грн. на місяць).

Ставка єдиного податку для другої групи – до 20% від мінімальної зарплати, яка на початок 2022 року становила 6500 грн. (єдиний податок за місяць – 1300 грн. на місяць).

Також для платників першої та другої групп, слід зауважити, що відповідно до чинного податкового законодавства вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період, але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплату податків підприємці можуть здійснити як в готівковій, так і безготівковій формах.

На сьогодні, зважаючи на форс-мажорні обставини, сплату можна здійснити платіжними картами за допомогою онлайн-банкінгу.