Стартує Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток
За 5 років проведення конкурсу AgroPortal.ua відкрив понад тисячу неймовірних локацій в Україні. Наступний етап — сталий розвиток сільських територій задля збереження екосистеми та біорізноманіття, соціальної відповідальності як місцевої влади, так і діючого бізнесу та економічний розвиток регіонів.
Приєднуйтеся до Facebook-спільноти «Неймовірні села України»!
Глобальні цілі проєкту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): гідна праця та економічне зростання (8), сталий розвиток міст і спільнот (11), пом’якшення наслідків зміни клімату (13), захист екосистем суші (15), партнерство заради стійкого розвитку (17).
Учасники: українські села.
Період проведення: жовтень 2021 р. — вересень 2022 р.
Формат: відбір проєктів.
Напрями:
- кругове виробництво;
- ефективне управління відходами;
- раціональне використання ресурсів;
- відновлювальна енергетика;
- кооперативний рух.
Етапи проведення конкурсу
1 жовтня 2021 р. — 31 березня 2022 р. — прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий, див. Вимоги до села-претендента на конкурс (пункт знаходиться нижче)).
1-14 квітня 2022 р. — відбір 10-ти найкращих заявок (редакція AgroPortal.ua обирає 10-ку кращих заявок за допомогою оцінювальної шкали, де певним питанням заявки присвоєно певну кількість балів, див. Анкета села-претендента Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток»).
15 квітня — 30 червня 2022 р. — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10-ти сіл обирається 5-ка фіналістів).
Липень-серпень 2022 р. — проведення для 5-ти громад-фіналістів ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку» серії тренінгів і лекцій для забезпечення ефективної підготовки до захисту проєктів.
Липень-серпень 2022 р. — «Неймовірний сільський автопробіг» (за сприятливої епідеміологічної ситуації), в рамках якого видання AgroPortal.ua познайомиться із селами-фіналістами конкурсу).
Вересень 2022 р. — визначення та нагородження переможців (формат залежатиме від епідеміологічної ситуації в Україні).
Вимоги до села-претендента на участь у конкурсі
Заповнити анкету села-претендента Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток».
Надіслати на пошту agroportal.ua@gmail.com 5 фото села у гарній якості та 5 фото, які візуалізують поданий на конкурс проєкт, вказавши в темі листа назву села та область.
Примітка. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників, які не пройдуть І етап конкурсного відбору.
Призовий фонд
Село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток» отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Примітка. Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю для реалізації проєкту. Сума вказана без урахування податків та зборів.
Контактні особи
- Панасюк Іванна, координатор Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток». Тел.: (063) 223 13 91; e-mail: agroportal.ua@gmail.com
- Помянська Наталія, координатор Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток». Тел.: (098) 271 89 69; e-mail: agroportal.ua@gmail.com