Проєкти розвитку громади - як їх реалізовуватимуть.
Сьогодні за круглим столом зустрілись потенційні інвестори, в тому числі закордонні, зацікавлені особи, представники фінансової сфери, бізнесу і місцевої влади, де обговорили реальні проєкти, що будуть включені до стратегії розвитку і в майбутньому стануть додатковим джерелом фінансування бюджету громади та створення робочих місць.
Серед презентованих проєктів вже відомий Індустріальний парк, над яким працювали спільно з обласною державною адміністрацією 9 місяців і вже маємо певні результати. Це буде виробничий комплекс по переробленню відходів міських очисних споруд та твердих відходів, а виробничі потужності комплексу складатимуться із 6 – ти підприємств: заводу очисних споруд, заводу біогазу, заводу метанолу, заводу біодизелю, заводу оцтової кислоти, сортувальної лінії сміття. Але головною перевагою Індустріального парку є його екологічна безпека, що і приваблює вже сьогодні фахівців держав Литва, Турція, Білорусь. Про те, що представники підприємств інших держав готові долучитись до проєкту, на цій зустрічі повідомили присутні Едуард Шелег – компанія ESTEX (Естонія) та компанія TREIDENIS(Литва), Ігор Михальський – компанія MACHTECH (Турція). Презентував проект Індустріального парку присутнім директор департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Петро Лашин. Він зокрема підкреслив перспективність даного проекту та зацікавленість у його реалізації в Україні.
Ще один цікавий проект під назвою «Шарівські Кариби» презентував його керівник Ігор Кузнецов . Місце розташування майбутнього комплексу заплановано на території Шарівського пісчаного кар’єру. Проєкт передбачає створення тут спортивного, молодіжного, туристичного комплексу, оскільки в наявності всі умови для відпочинку і культурного збагачення населення. Як пояснив Ігор Кузнецов походження назви комплексу –тут є білий пісок та блакитна вода в водоймищі, що, за його словами,дуже нагадує Кариби.
Створення Скансену (музею під відкритим небом) на території села Війтенки презентував керівник Германо-Слов’янської експедиції Михайло Любічев. За його словами, археологічний музей під відкритим небом буде широко затребуваний серед туристів, а його відкриття надасть можливість ознайомити якомога більше людей із археологічними знахідками, яких сьогодні вже не мало.
Обговорили також реалізацію проєкту-перможця у обласному конкурсі «Разом у майбутнє» під назвою «Від поля до столу», що має на меті створення на території громади та області об’єднання міні-кооперативів та дрібних фермерів, які б реалізовували вироблену сільськогосподарську продукцію на єдиній електронній платформі.
Підводячи підсумки зустрічі, що виявилась продуктивною і цікавою для всіх її учасників, Валерій Скрипніченко зазначив, що міська влада готова до співпраці з представниками бізнесу громади, з кожним, хто має свої думки щодо майбутніх перспектив.
«Ми підтримуємо всіх, хто сьогодні заходить до нас з пропозиціями, більше того, сприяємо розвитку нового бізнесу та залученню інвестицій в громаду. Ми запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених осіб, що розуміють успішність сьогодні презентованих проектів», - зазначив керівник громади.