Правовий режим воєнного стану

Державна зрада – злочин, що став особливо актуальним після військового вторгнення росії на територію України

Перехід на бік ворога, заподіяння шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості держави у цей складний час заслуговує гідної й жорсткої кримінально-правової відповіді. Проте не кожне подібне суспільно-небезпечне діяння слід кваліфікувати відповідно до статті 111 Кримінального кодексу, адже вчиняти такі дії особа може не лише з власних переконань.

11:30 09.05.2023

ПОЗБАВИТИ ВИБОРУ: ЯК РОБЛЯТЬ ІЗ ПРАВОСЛУХНЯНОЇ ОСОБИ ЗЛОЧИНЦЯ

Воля, переконання та бажання жити відповідно до приписів закону не дозволяють більшості громадян ставати правопорушниками. Але іноді особу примушують вчинити дії (бездіяльність), що визначені Кримінальним кодексом України як злочин під впливом фізичного примусу. Саме після тортур, пов’язаних із завданням болю, тілесних ушкоджень або позбавленням свободи, людина вимушено заподіює шкоду суспільним інтересам.

16:34 10.04.2023

ЖІНКА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ – ПРИКЛАД РІВНОСТІ В СУСПІЛЬСТВІ

Кожна людина має розраховувати на рівні права, незалежно від статі, віку, власного вибору в будь-якій сфері суспільного життя чи інших чинників – це істина, яка в цивілізованому світі має бути абсолютною не лише на законодавчому рівні, а й у свідомості громадян.

11:50 29.03.2023

Воєнний стан та мобілізацію продовжено до 20 травня 2023 року

Президентом України підписано закони про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні з 19 лютого 2023 року строком на 90 діб (тобто до 20 травня). З метою забезпечення захисту України від збройної агресії Російської Федерації, яка продовжується, воєнний стан вирішено продовжити ще на три місяці. Для цього 6 лютого 2023 року у Верховній Раді України зареєстровано, а 7 лютого підтримано за основу та в цілому законопроєкти:

16:24 14.02.2023

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ У ВОЄННИЙ ЧАС: ВИЇЗД З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН

Виїзд до іншої країни може бути бажаною, необхідною або навіть вимушеною дією, що потребує наявності деяких дозвільних паперів, зокрема у дитини. У недалекому минулому малечі, окрім документів, що встановлюють особу, була потрібна ще й письмова згода другого із батьків, якщо сім’я подорожує не в повному складі.

13:42 26.01.2023