Енергопідтримка для ФОП: до 15 000 грн на посилення енергостійкості бізнесу
З лютого 2026 року стартувала урядова програма «Енергопідтримка для ФОП», яку реалізує Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України і Державна служба зайнятості України у межах національної платформи Зроблено в Україні.
За перший місяць роботи Служба зайнятості вже профінансувала 35,5 тисяч заяв підприємців на загальну суму майже 360 млн грн.
Нагадаємо, що підприємці можуть отримати від 7 500 до 15 000 гривень залежно від кількості найманих працівників.
Хто може отримати допомогу:
• ФОП 2–3 групи;
• зареєстровані до 1 грудня 2025 року;
• мають щонайменше одного найманого працівника;
• без боргів зі сплати ЄСВ;
• працюють у соціально важливих сферах (їжа, здоров’я, сервіси, соціальні послуги, логістика).
Сума підтримки:
від 7 500 до 15 000 грн – залежно від кількості працівників.
На що можна витратити кошти:
генератори, акумулятори, інвертори, СНЕ, сонячні панелі; стабілізатори, кабелі, монтаж; пальне для генераторів; оплата електропостачання та введення обладнання в експлуатацію.
Як подати заявку:
• авторизуватися в Дії;
• «Підприємництво» → «Допомога ФОП на енергостійкість»;
• заповнити та підписати заяву;
• обрати або відкрити Дія.Картку.
Кошти надійдуть на Дія.Картку (ПриватБанк, monobank, А-Банк, Банк Кредит Дніпро, Sense Bank).
Посилання на постанову https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/111-2026-%D0%BF#n2
За детальною інформацією звертайтеся до Офісу Зроблено в Україні м.Валки за адресою м. Валки, пр-т.Григорія Сковороди, 1А