Підтримка життєстійкості українських дітей у Валківській громаді
На базі Центрів життєстійкості у Балаклійській, Валківській, Кегичівській Пісочинській та Чугуївській територіальних громадах впроваджується програма психосоціальної підтримки «Навчання технік зцілення» (TRT).
Мета програми – навчити дітей та їхніх батьків, осіб, які їх замінюють, покроково та практично впроваджувати методи, що допомагають подолати психологічні наслідки травмуючих подій.
Вже близько 50 дітей пройшли цикл занять, під час яких отримали можливість поділитися своїми переживаннями про складні події в їхньому житті, відчути опору та знайти способи підтримки себе і подолання наслідків стресу.
Аналіз результатів участі дітей у заняттях, проведений фахівцями Центрів життєстійкості, демонструє зниження у дітей емоційного та когнітивного навантаження, пов’язаного з травмуючими подіями війни.
Громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» забезпечує фахівців Центрів життєстійкості методичною та супервізійною підтримкою під час впровадження програми.
Наступним кроком у роботі Центрів життєстійкості за програмою «Навчання технік зцілення» буде проведення сесій для батьків та осіб, які їх замінюють.
Фото Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер"
Розвиток діяльності Центрів життєстійкості на Харківщині та запровадження програми «Навчання технік зцілення» відбувається у межах проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується Громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (UNICEF Ukraine) та за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW).
Центри життєстійкості розгортаються в Україні як пілотний проєкт Міністерство соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? за підтримки Першої леді України, Олени Зеленської.