Звільнення працівника за власним бажанням в умовах воєнного стану
Питання щодо звільнення регулюються нормами Кодексом законів про працю України та Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Стаття 38 Кодексу законів про працю передбачає, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» змінив механізм звільнення працівника за власним бажанням під час дії воєнного стану, відповідно до чого було збільшена кількість поважних причин коли працівник може не попереджувати власника за два тижні.
У paзi, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом ciм’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю І групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Згідно статті 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація та існує загроза для життя i здоров’я працівника, він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).
Працівник може подати заяву про звільнення за статтею 38 КЗпП України у письмовій довільній формі. Закон не обмежує способи подання заяви на звільнення, тому її можна подати особисто, надіслати поштою або месенджером.
У разі якщо Ви маєте додаткові питання чи ваші права порушують, - звертайтесьдо системи Безоплатної правничої допомоги за Єдиним телефонним номером системи безоплатної правничої допомоги
0-800-213-103 (безкоштовно)