Облаштоване у нашій громаді місце для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб – під постійною увагою.

Дата: 20.06.2024 15:33

Фото без описуЗавдяки залученню Валківською міською радою кількох міжнародних і вітчизняних донорів, тут зроблено капітальний ремонт комунікацій, виконано внутрішні ремонтні роботи в приміщенні, умебльовано кімнати  для тимчасового проживання ВПО, облаштовано кімнати для санітарно-гігієнічних та побутових потреб. Чітко витримані й інші вимоги щодо облаштування таких місць, передбачені урядовою Постановою №930 від 01.09.2023р.

Тож тепер нашим досвідом щодо облаштування житла для ВПО цікавляться не лише фахівці з інших громад, а й медійники.

Фото без описуДнями сюжет про те, як Валківська громада опікується внутрішніми переселенцями, відзняли  журналісти українського державного телеканалу «FREEДОМ». Спілкуючись із ними, заступниця міського голови Ольга Борщ розповіла і про забезпечення жителів цього помешкання соціальними та медичними послугами, а також поділилась планами щодо облаштування тут кімнати для надання послуг перукарем та кравчинею, якими за потреби зможуть скористатися і місцеві жителі. Уже є попередні домовленості з благодійниками і про упорядкування прибудинкової території.

«Минулого року Валківська МТГ як одна із тих, що прийняла найбільше  внутрішніх переселенців з розрахунку на кількість жителів, отримала відзнаку Асоціації малих міст України «Людяна громада». Тож продовжуємо працювати, щоб люди, які приїхали до нас, тікаючи від жахіть війни, це відчували, - наголосила Ольга Борщ.

Зараз у місці тимчасового проживання перебувають 60 ВПО, з яких 22 старше 60 років, 12 – старше 65-ти, 12 дітей, 5 осіб з інвалідністю. Є два вільних місця для жінок та кімната на 5 місць для сім’ї.Фото без опису