24-30 квітня — Всесвітній тиждень імунізації

Дата: 25.04.2024 09:01

Фото без опису

З 24 по 30 квітня 2024 р. триває Всесвітній тиждень імунізації. Його мета — нагадати про важливість щеплень та роз’яснити людям, як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб, особливо для дітей.

Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх ускладнень.

Вакцини — один із кращих інструментів, які в нас є, для покращення здоров’я та благополуччя в усьому світі. Вони вже понад 200 років захищають нас від хвороб, які загрожують життю. Це єдиний надійний захист від небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.

Під час війни через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни та медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно у сховищах, тимчасових прихистках є ризик поширення інфекційних захворювань.

Тож зараз украй важливо захистити від них себе і дітей.

5 причин, чому потрібно вакцинуватись:

Причина №1. Завдяки вакцинації вдалося побороти більшість страшних хвороб останніх 100 років.

Причина №2. Зробивши щеплення, ви захищаєте себе, а також попереджуєте розповсюдження хвороб на інших людей.

Причина №3. Вакцини можуть запобігти серйозним захворюванням, ускладненням та каліцтву.

Причина №4. Вакцини, які ви отримуєте - безпечні.

Причина №5. Певні вакцини можуть бути потрібні людям певних професій, під час навчання, роботи, подорожей тощо.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b.

Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що належить у їхньому віці, а не менше 80% дорослих мають вчасно робити бус терні (повторні) щеплення від правця й дифтерії.

Вакцинація відповідно до Національного календаря щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому державному або приватному медичному закладі, який уклав договір із Національною службою здоров'я України і де є потрібні вакцини.

За підрахунками ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%. Щорічно понад 750 тисяч дітей уникають інвалідності.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями у країні!

З повагою, Валківське відділення Краснокутської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ».