НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ, НЕ ВБИВАЙТЕ ТВАРИН І РОСЛИНИ!

Дата: 28.03.2024 10:47

Фото без опису

Щойно трішки потепліло і підсохло, як знову постала одвічна проблема – спалювання сухої трави.

Спалювання сухостою завдає матеріальних збитків державі, адже виїзд одного пожежно-рятувального загону коштує 150 тисяч гривень, відволікає від більш важливої роботи і негативно впливає на довкілля та здоров’я людей.

Під час випалювань сухостою гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору, саме ту, яку залюбки поїдають домашні кролики та дикі травоїдні тварини.

При сильній трав`яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту. До речі, гинуть і ті, що беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також винищують різних шкідників. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Випалювання наносить пряму шкоду й здоров`ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий, неприємний — їсть очі, неприємно пахне. До того ж, в покладах сухої трави часто таїться сміття, небезпечне для спалювання.

Також трав`яні пожежі є одним із джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу.