У Валківській центральній лікарні обладнали ангіографічне відділення

Дата: 19.01.2024 22:20

Обладнання для нового відділення вдалося закупити завдяки співпраці із Фондом «Emerland» зі Швейцарії та народних депутатів Олексія Красова, Юлії Гришиної, Володимира Воронова. А також за співфінансування Валківської міської ради та лікувальної установи.

«Таке важливе обладнання дозволяє надавати пацієнтам високоякісну медичну допомогу в обстеженні для подальшого лікування інсультів. Це перша в області громада, місцева лікарня якої отримала обладнання такого рівня», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У медзакладі завчасно підготовлені лікарі, які будуть працювати на ангіографічному обладнанні.

«Ангіографічне обладнання коштує понад 30 мільйонів гривень. Воно дозволить дуже швидко реагувати навіть у складних випадках і допоможе врятувати багато життів. Тому вдячні нашим партнерам зі Швейцарії та фонду «Emerland» за проведені гуманітарні та медичні місії, яких особливо потребує Харківська область в умовах війни», – розповів Олексій Красов.

«Це унікальний приклад проєкту, який би хотілося показати на всю Україну, оскільки об’єднавши зусилля, ми змогли отримати чудовий результат – на рівні місцевої лікарні створено ангіографічне відділення, проведено ремонт відповідно до європейських стандартів, де є 180 ліжкомісць. Тобто пацієнти, які потрапили до лікувального закладу внаслідок інфаркту чи інсульту, зможуть швидко та якісно отримати допомогу», – сказала Юлія Гришина.

«Ангіограф дозволить не тільки надавати невідкладну допомогу з гострим інсультом. Його можна буде використовувати для обстеження інших судинних патологій: інфаркт міокарда і різноманітні хвороби судин верхніх і нижніх кінцівок. Він покращує постановку діагнозу і набагато ефективніше візуалізує проблемну зону», – додав директор Валківської центральної районної лікарні Артем Ковальов.

«Таким дороговартісним, але зважаючи на поширеність серцево-судинних захворювань, необхідним обладнанням ми змогли змогли забезпечити нашу лікарню, тільки об’єднавши зусилля. Тому щиро дякую за це та народним депутатам Олексію Красову, Юлії Гришиній, Володимиру Воронову, швейцарському фонду «Emerland», а також спеціалістам, які працювали над облаштуванням приміщення та встановленням цього обладнання та депутатам міської ради. Разом ми зробили дуже важливу справу для збереження життя і здоров’я жителів нашої і сусідніх громад», - відзначив міський голова Валерій Скрипніченко.