Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Дата: 18.12.2023 12:46

ДО УВАГИ БАТЬКІВ,

які виховують дітей з інвалідністю!

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та бюджетної програми «Соціальний захист осіб з інвалідністю» здійснюється відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04.02.2023 №120 «Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю», відповідно до якої відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю здійснюється згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309.

Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. З їх переліком можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html  та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej.

Послуги з реабілітації надаються безплатно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності згідно індивідуальної програми реабілітації  і не можуть перевищувати:

• для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;
  • для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей реабілітаційним установам.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник разом із заявою подає до управління соціального захисту населення Валківської міської ради наступні копії документів:

паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

- свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;

- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;

- документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

- одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.

Адреса: УСЗН Валківської м/р: 63002, м. Валки, пл.Центральна, б.2, кім.18

Телефон для довідок (05753)52763.