Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2023 13:36

Сьогодні в Україні вшановують героїчних та самовідданих людей, які ціною власного життя і здоров’я локалізували аварію та врятували країну і світ від радіаційного забруднення внаслідок техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році.

За багаторічною традицією у цей день наші земляки-ліквідатори, вдови і родичі тих, чиє життя забрав Чорнобиль, представники громадськості збираються разом. Щоб згадати події 37-річної давнини, поспілкуватися про сьогодення, покласти квіти на Меморіалі Слави до памя’тного знаку валківчанам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

«Ви заступили собою, захистили від смертоносної  радіації кожного з нас, Україну і світ, - сказав, звертаючись до ліквідаторів-чорнобильців, міський голова Валерій Скрипніченко. – Щирі слова подяки та шани вам за мужність, самопожертву, героїзм.

У скорботі схиляємо голови перед пам’яттю всіх, чиї життя забрала ця жахлива катастрофа.

Сьогодні ми теж переживаємо важке випробування. Рідну землю від підступного ворога, що поставив собі на меті геноцид українського народу, боронять разом зі своїми бойовими побратимами сини і внуки чорнобильців.

Віримо, що з ними  - ваша мужність і стійкість, ваша безмежна любов до України і свого народу. Ми неодмінно переможемо, бо в наших генах – дух незламності. Ви довели це своїм подвигом, рятуючи свій світ від зловісного атома. А Збройні Сили України засвідчують це сьогодні, змітаючи з рідної землі ненависного ворога.

Щиро бажаю всім здоров’я, сили духу, Перемоги і миру!»