Власник приватного житла має право «виписати жильців» самостійно без їх згоди та без суду

Дата: 05.04.2023 10:46

Раніше власники житла змушені були в судовому порядку  визнавати таких осіб такими, що втратили право користування житлом.  Рішення суду по такій справі і було підставою для знятися з реєстрації. А зараз це питання можна вирішити не звертаючись до суду.

01 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», в якому передбачено революційні зміни щодо зняття з місця реєстрації певних осіб.

Тепер власник приватного житла має право «виписати жильців» самостійно без їх згоди та без суду.

Для того, щоб скористатися таким правом, власнику житла необхідно звернутися до відділу реєстрації Валківської міської ради, за адресою: Харківська обл., Богодухівський р-н, м. Валки,  пл. Центральна, 2, каб. 4; за консультацією звертатися за номером телефону: (05753) 5-26-87.

До заяви власника житла про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) необхідно  надати такі документи:

• документ що посвідчує особу власника (паспорт);
  • ідентифікаційний код власника;
  • документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання особи (осіб), що знімається;
  • квитанцію про сплату адміністративного збору (1,5 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб – станом на 01.01.2023 року це становить 40 грн. 26 коп. за одну особу).

У разі подання заяви законним представником особи, додатково подаються:

• документ, що посвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли заява подається законним представником малолітньої дитини.

Слід звернути увагу на те, що законом передбачено нюанс щодо «виписки» дітей. Власник не може виписати з житла власних дітей. Однак, якщо власник подає заяву про зняття з реєстрації батьків дитини (або одного з них), дитина також підлягає зняттю з реєстрації.

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text