У ніч з 25 на 26 березня переходимо на літній час
1996 року в Україні на законодавчому рівні закріпили, що на зимовий час українці будуть переходити в останню неділю жовтня о 04:00 ранку, а на літній час — в останню неділю березня о 03:00 ночі.
2023 року це буде 26 березня, і годинники треба буде перевести на 1 годину вперед.
Після переходу на літній час доведеться прокидатися на одну годину раніше, але світловий день буде довшим.
Чому в Україні переводять час?
У переведення годинників двічі на рік багато супротивників в Україні. Але відмова від цієї процедури призведе до деяких незручностей. Справа в тому, що Україна - велика за площею країна. Відстань між західними і східними областями занадто велика, щоб жити в одному часовому поясі весь рік.
Приміром, якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то в Ужгороді взимку схід Сонця буде лише о 9:20, і його жителям доведеться йти на роботу і в школу в темряві.
А якщо залишити незмінним зимовий час, то влітку в Харкові схід Сонця буде о 3 годині ночі, а захід - о 19:47. В результаті півночі буде занадто світло, а темніти буде майже як взимку.
Теоретично вирішити цю проблему можна, якщо розділити територію України на два часові пояси.
Що робити, щоб легше пережити переведення часу?
- Через те, що перехід часу порушує сон, не варто після пробудження різко вставати з ліжка. Полежте ще кілька хвилин, щоб організм адаптувався до нового часу пробудження. Найголовніше — спокійно відійти від сну і привести себе в стан активності.
- У цей період рекомендується пити кілька чашок зеленого чаю на день.
- Намагайтеся більше гуляти та вживати вітаміни, які допоможуть легше перенести період адаптації. Якщо перші дні Вам важко через переведення годинника, намагайтеся не їздити за кермом і не виконувати роботу, яка через втрату пильності може призвести до травмування.
- Намагайтеся лягати спати на 30-40 хвилин (уже за літнім часом) раніше, ніж зазвичай. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а вранці прокинутися — контрастний.
- Не користуйтеся гаджетами перед сном.
- Відмовтеся від кофеїну в другій половині дня. Краще пити трав’яний чай з ромашки чи м’яти.
- Перегляньте час вечері. Їжте за три – чотири години до сну.
- Розпочинайте свій ранок із зарядки. Не завадить її робити і протягом року. Ніщо так не бадьорить зранку, як легка гімнастика.
- Усі важливі справи робіть увечері. Під час адаптації організму до нового часу правило «ранок за вечір мудріший» не працює.