Міський голова Валерій Скрипніченко взяв участь у Форумі стратегічного муніципального партнерства в Німеччині.

Дата: 03.03.2023 11:46

Фото без описуМіський голова Валерій Скрипніченко у складі делегацій з 14 громад України взяв участь у Форумі стратегічного муніципального партнерства у Бьоблінгені/ Зіндельфінгені (Німеччина).

- У тому, що Україна неодмінно стане членом Євросоюзу, немає сумнівів, - говорить міський голова Валерій Скрипніченко. – І вже зараз країни ЄС надають величезну різносторонню підтримку Україні. А щоб ця підтримка була більш адресною, необхідно налагоджувати партнерські, побратимські зв’язки з окремими містами країн Європи.

Міська рада зосереджено працює в цьому напрямку.  Відповідні переговори ведуться, зокрема, з чотирма комунами Франції. Тісно співпрацюємо також міжнародними благодійними фондами та організаціями – австрійськими, американськими, німецькими, польськими.

Участь у Форумі стратегічного муніципального партнерства в Німеччині стала можливістю презентувати потенційним зарубіжним партнерам нашу громаду, її сьогодення, те, що ми прийняли найбільшу в області кількість вимушених переселенців, і як працюємо для забезпечення їх потреб. А також поділитися планами перспективного розвитку Валківської громади, що теж викликало неабияку зацікавленість учасників форуму.

До речі, частина українських громад вже активно співпрацють із зарубіжними муніципалітетами. Більшість із них мають позитивний багаторічний досвід,  якого тепер прагнемо і ми.

А тепер можемо говорити про конкретні кроки в цьому напрямку – зацікавленість у взаємовигідному партнерстві з нашою громадою керівництва міста Фелльбах. Як з’ясувалося в ході спілкування, у нас багато перспективних векторів для співпраці, які потрібно розвивати.

Довідково.  Форум стратегічного муніципального партнерства відбувся в рамках Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерських ініціатив, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Sindelfingen.de (Німеччина) під патронатом Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe. United 4 Ukraine започаткували SALAR International.org.ua та City Institute/Інститут міста (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічними партнерами ініціативи є Асоціація міст України і Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад

Форум відбувся за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) USAID Ukraine - USAID Україна.

Задля відбудови України і спільного розвитку відтепер тісно співпрацюватимуть:

Кам’янець-Подільський і Esslingen-am-Neckar

Умань і Tubingen & Dortmund