Інформує Валківське бюро правової допомоги

Дата: 24.01.2023 10:02

Фото без опису

З 2016 року у Валках працює відділ «Валківське бюро правової допомоги». У 2022 році, що приніс нам випробування масштабною війною, ми не тільки продовжували роботу, а й удосконалювали її методи відповідно до вимог часу.

Упродовж минулого року до нас звернулося більше тисячі місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які проживали на території Валківської ТГ.

Більшість звернень місцевих жителів стосувалися питань цивільного, житлового та сімейного права (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, розподіл майна подружжя, визнання особи недієздатною, оформлення опіки, отримання виплат за проживаючих внутрішньо переміщених осіб).

Для внутрішньо переміщених осіб актуальними були питання соціального забезпечення, встановлення юридичних фактів смерті та народження тощо.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено, що безоплатна первинна правова допомога включає такі правові послуги, як:

- надання правової інформації;

- надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає:

- захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

- складення документів процесуального характеру.

Безоплатна правова допомога гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел, тому послуги для населення безкоштовні.

Отримати безоплатну правову допомогу у секторі «Валківське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ви можете з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 17:00, звернувшись за адресою: 63002, Харкіська область, м.Валки, вул. Харківська, буд.2.

Телефонуйте: (05753) 5 26 88, +380931384682 або на контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.