Вітання міського голови Валерія Скрипніченка з Днем Соборності України

Дата: 22.01.2023 07:28

Фото без описуШановна Валківська громадо!
Сердечно вітаю всіх з Днем Соборності України.
22 січня – знакова дата в історії нашої держави. 105 років тому 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки - “самостійної, ні від кого незалежної, вільної, суверенної держави українського народу”.
А рівно через рік – 22 січня 1919 року - було проголошено історичний акт об’єднання українських земель -  Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України це – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
І як би ворожі пропагандисти не намагалися розділити нас на схід і захід, зараз ми дійсно монолітні. Коли західні регіони приймають вимушених переселенців зі сходу України і надають  всебічну допомогу жителям прифронтових та деокупованих територій. Коли відсіч російському агресору на полі бою пліч-о-пліч дають сини і доньки з усіх областей нашої держави. Коли ми спільно оплакуємо безвинних жертв ворожих обстрілів у містах і селах України та наших загиблих Героїв.
У єдності, згуртованості – наша сила. А соборність  це - дбати про те, що об’єднує. Тому – разом до Перемоги!
Валерій Скрипніченко, Валківський міський голова.