1 червня - Міжнародний День захисту дітей
Шановні мешканці Валківської громади та гості!
1 червня – день, коли увесь світ закликає дорослих захищати дітей.
Цей день Валківщина завжди відзначала яскраво та масово, але сьогодні, коли тисячі дітей України втратили домівки, виїхали за кордон, живуть у підвалах та іноді не мають належного харчування, маємо обмежитись у масовості. Сумно і страшно від того, що 205 дітей маленьких українців стали ангелами на небесах, понад 360 отримали поранення, у багатьох війна забрала батьків.
На Валківщину за час повномасштабного вторгнення російських військ, тікаючи від вибухів, прибуло понад 1 200 дітей різного віку, більше тисячі школярів мали змогу навчатися у школах нашої громади. Маленькі переселенці стали учнями школи мистецтв, відвідували музеї, різні майстер-класи. Для дітлахів організовувалися різноманітні конкурси та ігрові програми.
Безперечно, дитинство у всіх дітей має бути щасливим, мирним та безтурботним. Саме тому Валківська міська рада наразі приділяє особливу увагу організації дитячих розважальних заходів. А оскільки цьогоріч свято проходить в умовах війни й головним є безпека дітей, усі вони заплановані локально, без масового скупчення або онлайн. Тож діти не залишаться без уваги.
Різноманітні дитячі заходи проходять у всіх населених пунктах в тому числі із залученням дітей-переселенців. Ми щиро хочемо відвернути малечу від спогадів про пережите та залишити добру згадку про Валківську громаду у майбутньому.
Вітаючи всіх дітей зі святом, хочу побажати найпершого і головного – мирного і щасливого життя в рідній Україні. Хай зігріваються теплом і любов'ю кожне дитяче серце, світяться радістю очі. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля у вільній від окупанта країні.
Бажаю маленьким жителям громади та її тимчасовим мешканцям міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства та опромінених посмішок!
З Міжнародним Днем захисту дітей, а нашим воїнам є кого захищати.
Слава Україні!
На фото – малюнок валківських дітей.