РОЗ’ЯСНЕННЯ Як внутрішньо переміщеним особам, які прибули до Валківської терторіальної громади отримати допомогу на проживання від держави.

Дата: 01.04.2022 14:46

Фото без описуВалківська міська рада з перших днів воєнного стану створила в громаді внутрішній реєстр переміщених осіб для розуміння ситуації та контролю видачі допомоги. Цей реєстр  використовується лише у нашій громаді і не вважається офіційною реєстрацією.

Отримати довідку та подати заяву на виплату можна двома способами:

І. У паперовому вигляді через уповноважений орган Валківської міської ради.

ІІ. У електронному вигляді через Портал «Дія»

І. Щоб отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та подати заяву на виплату коштів від держави, необхідно ще раз звернутися до уповноважених органів Валківської міської ради.

1) КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ОТРИМАННЯМ ДОВІДКИ ВПО У ВАЛКІВСЬКІЙ МТГ?

Для отримання довідки можна звернутися :

- якщо особа проживає в місті Валки, до Управління соціального захисту Валківської міської ради, який знаходиться за адресою Центральна площа, 2 каб. № 10,18

- якщо особа проживає в іншому населеному пункті громади -  до старостату

2) ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО МАТИ

З собою необхідно мати наступні документи:

-  паспорт;

- ідентифікаційний код;

- свідоцтво про народження дітей;

- реквізити рахунку.

ВАЖЛИВО: Звертатися та писати заяви необхідно особисто. Заяви за малолітніх дітей пише один із батьків чи уповноважена особа, діти віком від 14 до 18 років пишуть заяви самостійно.

ІІ. Отримати довідку не залежно від місця проживання можна самостійно через Портал «ДІЯ» (за технічної можливості та наявності відповідних електронних документів). Найближчими днями Портал «Дія» буде оновлено і він запрацює на повну потужність.

Одночасно із зверненням за довідкою ВПО, буде прийматися заява на грошову допомогу на проживання.

3) ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ?

Допомога надається особам, які:

1.  Перемістилися з Криму, та 14 інших регіонів України та в межах областей, де проводяться бойові дії: із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської та м. Київ, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської.

2. Внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 року №505

4) ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ?

Допомога надається щомісячно з березня  (за умови звернення до 14 квітня 2022 року) на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу у таких розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;
  • для інших осіб – 2 тис. грн.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

ВАЖЛИВО: Грошова допомога буде перерахована на вже діючі рахунки в банківських установах. Кошти на дітей отримує один із батьків на свій рахунок.

5) ЩО РОБИТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ, ЯКІ ВЖЕ ОТРИМУВАЛИ ДОПОМОГУ ВІДПОВІДНО ДО 505 ПОСТАНОВИ?

Внутрішньо переміщені особи, які станом на 01.03.2022 отримували допомогу відповідно до Урядової постанови №505, буде призначена автоматично, відповідно до постанови № 333.

Валківська міська рада прикладає максимум зусиль для того, щоб внутрішньо переміщені особи отримали допомогу від держави у найкоротші терміни.