ХТО В ДОМІ ГОСПОДАР?

Дата: 11.02.2022 14:37

В Україні триває реформа житлово-комунального господарства. Її мета – зробити управління багатоквартирних будинків ефективнішим.

На території Валківської міської територіальної громади вже діє 22 об’єднання співвласників багатоквартирних  будинків  (ОСББ), до яких увійшли 39  будинків.

Співвласники 63 багатоквартирних будинків громади ще не визначились з формами  управлінь.

Мешканці  багатоквартирних будинків самі можуть визначитися, як управляти будинком та обрати модель договірних відносин із надавачами комунальних послуг.

Є три можливі форми управління будинком:

- самостійно співвласниками;

- через управителя або управляючу компанію;

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Відповідно до законодавства України, у разі якщо співвласники будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, органи місцевого самоврядування самі проводять конкурс та призначають управителя відповідно до вимог законів України. За таких умов, ціна на послуги визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Вибір оптимальної форми управління для вашого спільного дому  - є запорукою ефективного прийняття рішень щодо належного утримання співвласниками майна у багатоквартирному будинку.

За консультаціями  звертайтеся до відділу житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури міської ради, який знаходиться за адресою: м. Валки пл. Центральна, 2, каб. № 23 (2 поверх)

Валківська міська рада наголошує, що чим швидше ви визначитися із формою управління свого майна та станете господарями свого будинку, тим швидше побачите результат позитивних змін у ньому.