Працівникам окремих професій необхідно вакцинуватись, щоб не бути відстороненими від роботи з 31-го січня.

Дата: 11.01.2022 12:09

Фото без описуУ разі відмови від вакцинації працівників нижче наведених установ та організацій, та відсутності щеплення станом на 31 січня, невакциновані працівники підлягають відстороненню від виконання робочих обов’язків без збереження заробітної плати.

Зауважимо, що у разі наявності у таких працівників абсолютних протипоказань до проведення щеплень, передбачених у Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16 вересня 2011 року № 595, такі працівники не підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 та можуть працювати надалі. Наявність абсолютних протипоказань підтверджується довідкою за встановленою формою. Така довідка не містить діагнозу та інших особистих даних, відповідно, роботодавці мають право вимагати її від працівника.

Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 30.11.2021 № 2664 розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Так, зокрема, з 31 січня 2022 року вакцинація проти COVID-19 стане обов'язковою для ще трьох категорій працівників:

• органів місцевого самоврядування;

• закладів охорони здоров'я державної та комунальної форми власності;

• комунальних підприємств, установ та організацій.

Наказ № 2664 набирає чинності 31 січня 2022 року (опубліковано в «Офіційний вісник України» № 100 від 31.12.2021 р.).

Нагадуємо, згідно Переліку, на період дії карантину, встановленого Кабміном, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

1. Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2. Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3. Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

4. Підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.

5. Установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів.

6. Підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 83.