Починається робота над створенням скансену, що значить музей під відкритим небом.

Дата: 20.09.2021 14:20

У селі Війтенки, де вже тривалий час успішно працює Германо - Слов'янська археологічна експедиція ХНУ імені В.Н. Каразіна, пройшов семінар для вчителів історії та керівників гуртків Центру туризму та краєзнавства. Під час заходу мова йшла про використання нових історичних знахідок в освітньому процесі та залучення школярів до археології, адже серед розкопаних знахідок є дуже цінні  речі -   жіночі прикраси, елементи глиняного посуду, елементи одягу, кам’яні жорна, залишки каменерізних майстерень, мельниця, залишки предметів побуту. Все це дасть можливість ближче доторкнутись до історії тим, хто її вивчає, а в багатьох дітей відкрити тягу до предмету археології.

Також є напрацювання щодо популяризації археологічних знахідок. Як повідомила Ольга Борщ, заступник міського голови , у Війтенках заплановано створення археологічного музею під відкритим небом і над цим проєктом вже найближчим часом розпочнеться робота.  За словами Михайла Любічева, керівника експедиції, Війтенківський скансен буде широко затребуваний серед туристів, а його відкриття надасть можливість ознайомити якомога більше людей із археологічними знахідками.