Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

КЗ "Центр надання соціальних послуг"

Центр надання соціальних послуг Валківської міської ради

 

   Харківська область, Богодухівський район, місто Валки, вулиця Харківська,32

   Телефони :(05753)5-31-56; (05753)5-33-09;

   E-mail: cnsp_valki@ukr.net; ЄДРПОУ 44023137;


 

Інформація про діяльність Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Валківської міської ради» станом на 01.01.2025 року

 

З метою підтримки осіб та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в громаді функціонує Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Валківської міської ради» (далі – Центр). Центр є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про соціальні послуги» на підставі заяви № 6000000000230016090465 від 20.04.2023 р. та поданих документів Центр включено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Центром на території Валківської міської територіальної громади надаються наступні соціальні послуги:

  • Догляд вдома
  • Догляд стаціонарний
  • Соціальна адаптація
  • Соціальний супровід
  • Консультування
  • Інформування
  • Представництво інтересів
  • Соціальна профілактика
  • Натуральна допомога
  • Медіація

Штатна чисельність складає 133,5 одиниць.  Центр для здійснення діяльності використовує 2 автомобілі, 2 скутера, 1 причіп. В оренді перебуває 4 приміщення комунальної власності Валківської міської ради. У пункті прокату відділення натуральної допомоги в наявності 58 технічних засобів реабілітації для окремих категорій громадян.

В 2024 році обсяг видатків з міського бюджету на функціонування Центру  склав 23 320,3 тис.грн. Кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати працівникам Центру відсутня.

Спеціалісти Центру забезпечені комп’ютерною технікою з підключенням до інтернету, канцелярськими засобами та приладдям, робочі місця облаштовані меблями.

Центр має  7 (сім) відділень:

  1. Відділення соціальної допомоги вдома
  2. Відділення натуральної допомоги
  3. Відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання
  4. Відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування
  5. Відділення соціальної роботи - центр життєстійкості
  6. Відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/абонасильства за ознакою статі з кризовою кімнатою »
  7. «Сервісний офіс у справах ветеранів»

Про роботу  кожного відділення  Ви можете побачити в презентації, а також подивитися статистику надання послуг в порівнянні  2023 року та за  звітній 2024 рік.

Відділенням соціальної допомоги вдома за період 2024 року надано послугу догляд вдома та інформування – 906 особам. У відділенні працює 58 соціальних робітників. Послуги надаються за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати та за рахунок отримувача соціальних послуг. Майже щотижня відділення висвітлює свою роботу на інформаційній сторінці у фейсбуці. Всі працівники відділення беруть активну участь у тренінгах, семінарах та робочих нарадах, де кожен може поділитися своїми думками та дізнатися щось нове, цікаве про роботу у соціальній сфері.

Відділенням натуральної допомоги за 2024 рік надано послуги: перукарські, швацькі, рубання дров, дрібний ремонт в домоволодіннях, забезпечення гуманітарною допомогою (продуктами харчування, вживаними речами), надання в тимчасове користування засобів реабілітації (пункт прокату).

За звітній період було охоплено 896 особи:

  • Отримали перукарські та швацькі послуги на безкоштовній основі–609 осіб;
  • Отримали перукарські та швацькі послуги на платній основі -  287 осіб;
  • Забезпечено вживаним одягом - 95 особ;
  • Отримали продуктові набори - 177 осіб;
  • Скористалися послугами пункту прокату - 51 особа;
  • Отримали послуги косіння трави та рубання дров - 60 осіб.

За період 2024 року Відділенням надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання обслужено 30 осіб. Протягом звітнього періоду підопічні були забезпечені повноцінним 4 разовим харчуванням, м’яким та твердим інвентарем.

У відділенні за допомогою БФ «ПРАВО НА ЗАХИСТ» здійснено косметичний ремонт у 6 кімнатах, надано дві сушарні машини, три обігрівачі, кондиціонер, ємність для питної води на 100 літрів, фонарі на акумуляторах.

Відділенням надання соціальних послуг в умовах денного перебування було надано соціальні послуги 750 особам. Підопічні отримали послуги соціальної адаптації та інформування.

За цей період у відділені пройшло 757 заходів (навчання в Університеті 3 віку, скандинавська ходьба, приурочені до святкових дат, лекції, бесіди, зустрічі, тренінги, відзначання днів іменинників, гурткова робота, фітнес, оздоровчі години, надання психологічної підтримки, зустрічі з представниками громадських організацій, екскурсії, виїзні засідання та інші).

Представниками ГО «ЦНГД «Волонтер 68» підопічним відділення було надано 87 наборів для особистої гігієни.

З березня 2024 р. запрацювали нові відділення: соціальної роботи – Центр життєстійкості, який відвідало 4531 особа, проведено 375 заходів; відділ «Сервісний офіс у справах ветеранів», відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з кризовою кімнатою». Відкриття нових відділень дали можливість надавати додаткові соціальні послуги: комплексну послугу життєстійкості, соціальний супровід ветеранів війни, екстрене (кризове) втручання для осіб постраждалих внаслідок домашнього насильства, надання притулку, надання психологічної підтримки та інші.

Відділенням соціальної роботи-центр життєстійкості здійснено 245 виїздів.

Надано соціальні послуги:

  • Консультування - 392
  • Інформування – 392
  • Соціальна профілактика – 20
  • Представництво інтересів – 14
  • Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування – 5 (ПС- 4, ДБСТ-1)
  • Екстрене та кризове втручання – 1

З початку відкриття ( 20 березня 2024 року) Центр життєстійкості відвідало 4531 особи. З них 2015 дітей.

Проведено 375 групових заходи:

Серед яких психосоціальні заходи для дітей дошкільного та шкільного віку, якісприяють соціалізації та спрямовані на гармонійний розвиток дітей. Цетворчі активності (руханки, рефлексія, інтерактивні ігри).

Також проведені психосоціальні заходи для дорослих спрямовані на формування батьківської компетентності, відповідального батьківства, фахівці проводять заходи за грифованими програмами такими, як: «Самодопомога Плюс», «Діти та війна. Навчання технік зцілення» для дітей там дорослих, «Батьківство без стресу». Також у Центрі життєстійкості проводяться заходи відповідно до Всеукраїнської програми першої леді Олени Зеленської «Ти як».

Центр життєстійкості співпрацює з різними благодійними фондами та організаціями: БО БФ «Право на захист», ГО «Дівчата»,  БФ "Прем'єрУржансІнтернасіональ", Товариство Червоного Хреста України, ВГЦ «Волонтер», ГС «Українська мережа за права дитини», які на базі Центру життєстійкості проводять тренінги, навчальні заходи як для фахівців так і для мешканців громади.

БО «Українська освітня платформа», за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розпочала цикл терапевтичних тренінгів для батьків сімейних форм виховання в рамках проєкту «Обійми».

Фахівцями Центру життєстійкості проведено потужний захід «Зустріч однодумців». Мета заходу – популяризація сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту права кожної дитини на проживання в умовах, наближених до сімейних.   

 Захід організований в рамках проєкту «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області», що реалізує благодійний фонд «Волонтери: дорослі – дітям» за підтримки UNICEFUkraine.

Фахівці Центру Життєстійкості також пройшли навчання за грифованими програмами: Самодопомога +, Батьківство без стресу, Навчання технік зцілення з правом викладання.

Відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильств таабо насильства за ознакою статіз кризовою кімнатою» протягом 2024 року отримали 114 повідомлень/звернень про вчинення домашнього насильства

Надано наступні соціальні послуги:

  • Консультування133
  • Інформування – 133
  • Соціальний супровід сімей, які опинилися у СЖО, в т.ч. внаслідок домашнього насильства – 35

При Денному центрі функціонує кризова кімната для постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відремонтована за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA), за підтримки Уряду Бельгії, за участі Валківської міської ради та через виконавчого партнера БО «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива» (2500000,00 грн).

За період існування центру з березня 2024 року фахівцями було проведено 41 заходів, до яких було залучено 861  осіб, із них жінок – 364, чоловіків – 50, дітей – 447.

Заходи носили профілактичний характер випадків домашнього насильства, в ході яких було роз’яснено, що таке домашнє насильство та його види, відповідальність за скоєне домашнє насильство. Доведено до відома алгоритм дії у разі домашнього насильства, правила поведінки свідка та потерпілої особи, були надані необхідні телефони гарячих ліній та поширені буклети із інформаційними матеріалами. Також надано інформацію про ознаки поведінки потерпілої особи у випадках домашнього насильства.

Заходи проводилися в офлайн і онлайн форматі. Були охоплені різновікові групи населення громади та ВПО. Для проведення заходів використовувалися такі методи як: інформаційні бесіди, зустрічі, диспути, засідання круглих столів, флешмоб, вуличні акції.

За період роботи Відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів»

булозроблено моніторинг потреб сімей загиблих(померлих) захисників шляхом об’їзду громади, також надано консультації та допомога у написанні заяв стосовно пільг на комунальні послуги до пенсійного фонду, матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію захисникам після поранення, здійснено інформування стосовно місцевих та обласних програм підтримки та соціального захисту ветеранів війни, членам сімей такої категорії осіб, членам сімей загиблого(померлого) ветерана війни, членам сімей загиблого(померлого) Захисника України, в тому числі на компенсацію з областного бюджету за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків (надгробків) на могилах загиблих (померлих) захисників. Проведена робота з військовими стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а саме по всіх шести чоловіках були надані запити до Держреєстру та Мінреінтеграції виписки для оформлення документів стосовно матеріальної допомоги на лікування та реабілітації з обласного та державного бюджету, по кожному із шести звільнених з полону надіслані листи до установ які нараховували та виплатили дану допомогу подальшого запиту. Також надана допомога сім’ї зниклого безвісти захисника а саме був наданий транспорт дружині з неповнолітньою дитиною для відбору аналізів ДНК у м .Харків.

Всього охоплено  172 особи.

Надано такі послуги:

  • консультації з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я -16
  • супровід у реалізації гарантій, пільг, прав, отримання послуг- 61
  •  допомога з пошуком програм підвищення кваліфікації, опанування нових навчальних програм, перепрофілювання -2
  • надання допомоги в оформленні документів, поданні заяв, підготовці документів -61
  • консультування щодо отримання психологічних послуг- 2
  •  інформування про наявні в державі, регіоні та громаді програми підтримки ветеранів -30.

Фахівці Центру надання соціальних послуг постійно підвищують кваліфікацію та проходять навчання. Так пройшли  тренінги за напрямами: позитивного батьківства, Кризове втручання, Психосоціальна підтримка дітей в умовах війни, Кейс- менеджмент, інклюзія та значуща участь у гуманітарних програмах дітей з інвалідністю та їх батьків, людей, які здійснюють догляд, найкращі інтереси дитини, Альтернативні форми виховання, Ефективні практики запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству в умовах війни, Особливості комунікації та підтримки людей, які пережили полон та тортури, Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій, Запобігання сексуальному насильству та експлуатації, Мінімальні стандарти захисту дітей у гуманітарній діяльності. Діти та війна  Асистивні технології в контексті надання соціальних послуг( денний догляд для дітей та супровід під час інклюзивного навчання), Перша психологічна допомога, Особливості індивідуального та групового консультування за технологією арт-терапії, Батьківство без стресу, Ненасильницьке спілкування, Супровід ветеранів та сімей загиблих, Ефективна комунікація в професійній взаємодії, : Професійне вигорання, Перша психологічна допомога, Гендерно зумовлене насильство, як попередити та реагувати, Тренінг з кейс-менеджменту, «Жіноче та ментальне здоров’я, навчання «Перша психологічна допомога під час війни».курси підготовки за Програмою підвищення кваліфікації та інші навчання.

Також Центр співпрацює з фондами, громадськими організаціями, фермерськими господарствами  та ФОПами.

  • Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) 
  • «Українська мережа за права дитини»
  • Фонд « Волонтери « Дорослі-дітям»
  • ВГЦ « Волонтер»
  • Молодіжний Благодійний фонд « Ініціатива»
  • БО « Благодійний фонд «Стабілізейшенсуппортсервісез»
  • Релігійні організації
  • БО « Право на захист»
  • Міжнародний комітет порятунку (IRC) 
  • Товариство Червоного Христа в Україні
  • ГО « Степ інУкраїна»
  • БО «Координаційний гуманітарний центр»
  • БО « Мережа 100 відсотків життя»
  • ГО « Квіти Перемоги»
  • ГО « Десяте Квітня»
  • ГО « Відповідальні громадяни»
  • Фонд « Пролісок»,  та інші фонди та громадські  організації

Допомоги надано на загальну суму 4 794 193 грн.

Допомога надходить у вигляді гуманітарних вантажів, що містить предмети першої необхідності, теплі речі, продукти харчування, ліки, засоби гігієни,генератори,водонагрівач,кондиціонери, мікрохвильова піч, підгузки, інфрачервоні обігрівачі УФО, предмети протипожежної безпеки та інші речі.

Також відремонтовано шість кімнат у Відділенні надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання.

Також Центр плідно співпрацює з Валківською ветеранською організацією та Валківським товариством осіб з інвалідністю, разом розподіляється натуральна допомога ветеранам війни та особам з інвалідністю у вигляді одягу, взуття, та продуктів харчування.

 Про роботу та діяльність нашого Центру та кожного відділення  Ви можете подивитись на соціальних сторінках соцмереж: Фейсбук, телеграм та офіційному сайті Валківської  міської ради.

 

 Презентація про діяльність

 

      

В громаді стартувала Всеукраїнська кампанія у межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства»

 Сьогодні стартує Всеукраїнська кампанія у межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада по 10 грудня і закликає кожного до дій заради змін. Ці 16 днів — шанс привернути увагу до важливого питання: кожна людина має право на безпечне та гідне життя, без насильства! Разом ми можемо збудувати суспільство, де насильству не має місця. ❗️

23:52 25.11.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних