A A A K K K
для людей із порушенням зору
Валківська міська рада
Богодухівський район

Харківська область

Сучасна система соціального захисту

18 августа 2021 года.

Сегодня состоялся важный день в развитии территориальных громад Харьковской области. На базе смт Песочин был проведен учебный семинар практикум для руководителей территориальных громад.

На семинаре большое внимание уделялось проектам по развитию территориальных громад и новым возможностям местных советов. Эти новые возможности связаны с тем, что расширенные права и полномочия местных советов, позволяют более полно учитывать интересы жителей, проживающих на своих территориях.

Логика развития нашего украинского общества приводит к тому, что государственная власть, пусть даже вынужденно, постепенно отдает часть своих полномочий местным органам власти.

Наряду с программами экономического развития на выставке впервые была представлена программа создания современной системы социальной защиты жителей территориальных громад. Она состоит из трех частей: пенсионного обеспечения (пожизненная или частная пенсия), финансовой защиты семьи и здоровья. Вместе со своими помощниками Натальей Хайнацкой и Людмилой Генькиной, спикер Виктор Валентиенко, презентовали новую программу.

Особенностью программы является то, что в ней используются новые методики, апробированные на международных и региональных конференция, которые состоялись в последние годы на базе харьковской юридической академии.

Новые подходы позволяют объединить усилия финансовых консультантов АФЗХО  и местных органов власти в деле повышения финансовой грамотности населения.

В настоящее время наблюдаются серьезные перекосы в том, что потребность в достойных пенсиях есть у всех без исключения, как показывают наши исследования у многих есть возможности реализовать эти потребности, но отсутствуют необходимые знания, готовность и решительность действовать в своих же интересах.

К глубокому сожалению, в настоящее время отсутствует система образования, направленная на выполнение Закона Украины. «О негосударственном пенсионном обеспечении».

Жители территориальных громад ничего не знают о возможностях реализовать свое право на пожизненную или частную пенсию, а если кто- то и захочет послушать информацию по данному вопросу, то ему негде ее получить. Невежество в этой сфере настолько велико, что специальное посещение Центров правовых услуг, с целью получить консультацию по оформлению пожизненной или частной пенсии, показало полное незнание и непонимание юристами этой проблемы, не говоря уже о простых людях.

Именно поэтому, как подчеркнул в своем представлении вице - президент Ассоциации территориальных громад Харьковской области, Николай Титов, на повестке дня стоит создание образовательной системы повышения финансовой грамотности населения с привлечением местных органов власти и других заинтересованных структур.

В настоящее время со стороны многих людей возрос интерес к накопительным частным пенсиям.

На первый план выдвигается задача создание Консультационных пунктов на территории громад, обеспечение их методической литературой и обучение финансовых консультантов, размещение соответствующей информации на сайтах местных органов власти.  Подготовка к их открытию уже ведется в Волчанской, Валковской, Дергачевской, Шеченковской, Первомайской и других громадах.

Мы готовы предоставить достоверную информацию и профессиональную консультацию по этому вопросу, как в режиме оф лайн, так и он лайн.

Председатель комитета по финансовой и социальной политике АФЗХО   Виктор Валентиенко

ЗВОНИТЕ!

095 535 6779


 

Прикладна програма 2.

Пенсія, пільги та допомога:

З 2004 року вступив в силу Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення», згідно з яким громадяни України отримали право на довічну або приватну пенсію та податкові пільги.

У чому полягають особливості довічної пенсії:

  • це європейська пенсія. Для її накопичення не потрібен ні трудової, ні страхового стажу. Людина, сам вибирає час отримання і розмір своєї пенсії, вона передається у спадок і доступна в будьякій країні світу.

  • держава і міжнародні фінансові установи надають відповідні гарантії щодо збереження пенсійного активу і захисту його від інфляції, які діють, як показали події в Югославії, навіть після розпаду держави.

  • пенсійний капітал не підлягають конфіскації, не ділиться при розлученні і в разі відсутності вигодонабувачів, спадкоємці

  • розшукуються Інюрколегії протягом 150 років. Весь цей час гроші зберігаються в швейцарському банку


 

Пенсійні накопичення мають ряд державних податкових пільг: щорічний повернення 18%  від суми річного внеску, не обкладається податком пенсійний капітал, який передається спадкоємцям першої лінії.


 

Накопичені гроші, по закінченню дії договору, можна зняти відразу або отримувати довічну, щомісячну пенсію в розмірі 1% від накопиченої суми, в будь-якій країні світу, до кінця своїх щасливих днів. Надалі капітал передається у спадок.

Накопичення здійснюється при дотриманні двох умов: це час і гроші. Гроші можна накопичити, час ні. Саме тому важливо не втратити час, який неможливо повернути назад.

 

Звертаємо увагу на те, що право на приватну пенсію обмежена віком до 65 і 75 років.

Тільки до 65 років діє страховий захист здоров'я,

Тільки ло 75 років діє термін накопичення.

Таким чином, ідеальні умови для реалізації права на довічну або приватну пенсію існують до 45 років. Потім вони з кожним роком погіршуються.


 

Мінімальний термін пенсійного поліса 10 років. Вигідніше брати поліс з розрахунком на 20 років. Тому що, за 20 років за рахунок роботи грошей, сума накопичень збільшиться в 5 разів, а за 10 років тільки в 2 рази.

 

Право на приватну пенсію, так само обмежено станом здоров'я. При оформленні приватної пенсії заповнюється заява, в яку вноситься інформація про здоров'я.

Близько 20% людей, отримують відмову, тому що у них вже з'явилися хронічні захворювання. Причому стан здоров'я починає стрімко погіршуватися після 45 років.

Тому важно це розуміти і не гаяти  марно час!

 

На період накопичення ви можете вибрати соціальний пакет, який включає:

1. Фінансову захист сім'ї, в разі раптового відходу з життя, застрахованої особи.

2. Виплати при виникненні травматизму та критичних захворювань, в першу чергу, серцево судинних і онкологічних.

 

Прикладна програма  3

«Сім'я: фінансовий захист сім'ї в разі смерті одного із членів родини».

Створення і розвиток сім'ї відбувається у виробленні спільних сімейних цінностей, серед яких базовими є питання фінансового благополуччя.

Однією з сучасних європейських форм, яка є проявом любові і турботи один про одного є поліс Добровільного страхування життя (ДСЖ).

Він складається з двох частин: перша, це накопичення сімейного капіталу. Програма розрахована на тривалий термін: від 10 до 30 років, що є серйозним мотивом, розглядати шлюб, як довготривалий і міцний союз.

Така програма в значній мірі, дозволить уникнути грошових розбіжностей, які часто служать основою конфліктів в сім'ї.

Взяття кожним з подружжя програми Добровільного страхування життя, де вигодонабувачем в полісі дружини вказано чоловік, а в полісі чоловіка - дружина, є монетизованим проявом любові і відповідальності один за одного.

Друга частина поліса ДСЖ це надійний фундамент фінансової безпеки сім'ї, на випадок раптового відходу з життя, кого - кого з подружжя. Він є гарантією того, що сім'я при будь-яких несприятливих або трагічні події, особливо, коли є діти, не обвалиться в фінансову прірву.

Виплати, які робляться компанією в разі раптового трагічного відходу з життя, застрахованої особи, досягають п'ятикратного річного бюджету сім'ї.

Дуже важливо, що дані програми забезпечують певну фінансову незалежність кожного з подружжя, гарантують збереження їх

майнових прав, так як не діляться при розлученні.

Саме тому, рекомендуємо уважно розглянути питання про взаємний обмін такими фінансовими програмами нареченими і тими, хто вже знаходиться в шлюбному союзі.

Консультаційний пункт готовий надати вам докладну інформацію про те, як накопичити собі довічну або приватну пенсію, і захистити своє здоров'я при травматизм і виникненні важких захворювань.

 

Прикладна програма 4.

Здоров'я: медичне страхування на випадок травматизму та критичних захворювань:

В сучасний  час стан здоров'я людей в Україні перебуває в великій зоні ризику, це, в першу чергу травматизм і критичні захворювання:

- ТРАВМАТИЗМ. . Виробничий і невиробничий охоплює близько 7% населення. Це - 2 500 000 чоловік в рік. В результаті отримують інвалідність 16% від травмованих, це майже 400 000 чоловік в рік.

 - КРИТИЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

серцево судинними захворюваннями страждає більше 8% населення.

Ризик розвитку онкологічних захворювань складає 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок.

За прогнозами медиків, в наступні 7 років, як результат наслідків Чорнобиля, онкозахворювань буде схильний кожен другий житель України.



Так само необхідно відзначити, що зона ризику для здоров'я значно розширилася і якісно погіршилася у зв'язку з появою нової «чуми 21 століття», під назвою короновірус. Причому ця зона ризику стрімко розширюється, в неї потрапляють все більше людей не тільки старшого, а й дитячого віку.
 Зрозуміло, що чим більше зростають ризики, тим більше зростає потреба в захисті від них
Загрози для нашого здоров'я не носять фатальний характер. Багато захворювань при сучасному рівні медицини можна вилікувати, але для цього необхідно їх оплатити. І чим складніше становище, тим необхідно більше грошей.
У нас поки відсутня державна страхова медицина, більш того скорочуються соціальні виплати. З 30 червня 2021 року наприклад, ліквідована оплата лікарняних листів. Саме тому, істотно зростає роль медичного страхування, яке входить в соціальний пакет, поряд з довічною пенсією.
Звертаємо увагу на те, що право на медичне страхування має обмеження за віком, воно діє до 65 років. Надалі вся відповідальність лягає тільки на людину, іншими словами саме до цього віку необхідно накопичити таку суму грошей, на яку можна не тільки жити, а лікуватися і підтримувати своє здоров'я.
Які виплати робляться:
-телесні ушкодження. Виплата частини страхової суми від 3 до 100% (від 15 до 250 тис. Грн.)
Втрата працездатності:
- інвалідність 1 групи по будь-якої причини, виплата в розмірі 200% гарантованої страхової суми (ГСС) + звільнення від внесення премій. (Наступні премії компанія вносить сама).
- інвалідність 2 групи внаслідок нещасного випадку, виплата 80%, 
3 групи-60% ГСС

Критичні захворювання.

- При діагностуванні семи критичних захворювань: онкологія, інфаркт, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, сліпота, пересадка життєво важливих органів - виплата на лікування застрахованій особі становить від 100 тис. грн. до 2,5 млн. грн.

Треба відзначити, що, якщо для дорослих передбачений захист від семи  захворювань, то для дітей від двадцяти, включаючи ковід.

Це дуже актуально, так як нові різновиди ковіда, мутуючи стають все більш небезпечними для здоров'я і вражають все більше дітей.

У разі діагнозу онкологічних захворювань жіночих органів, виплата на лікування від 100 тис. грн. до 750 тис. грн.

Звертаємо особливу увагу на те, що в даний час набагато більше стало відбуватися летальних випадків, як наслідків ковіда, при пологах.

Дані програми дозволяють забезпечити фінансовий захист родини та допомогти підняти на ноги дитину, якщо він залишиться без материнської ласки і матеріальної підтримки.

 
Консультаційний пункт готовий надати вам докладну інформацію про те, як захистити своє здоров'я.
Дивіться на цьому ж сайті рубрики: Пенсія, пільги та допомога і Сім'я.
Керівник проекту Віктор Валентіенко т. 095 535 6779
Ведучий менеджер Наталя Хайнацького 095 535 6648

 

 

 


 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.