Про систему оповіщення в громаді: як вона спрацьовує і хто відповідає за її включення

Дата: 26.02.2022 12:44

За повідомленням завідувача сектором з цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Олександра Мазурця.

Система централізованого оповіщення населення Харківської області розташована в штабі цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації та здійснює оповіщення території всієї області в разі загрози виникнення аварій, виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

На даний час система використовується для оповіщення населення в разі виявлення в небі ворожих літаків, загрози територій при проведенні обстрілів артилерії противника.

Вмикання системи оповіщення здійснюється безпосередньо в штабі цивільного захисту. У Харкові і області є пункти управління системою оповіщення. Простіше кажучи, черговий відповідальний натискає кнопку на пульті - і ціла область починає гудіти.

Оповіщувач м. Валки знаходиться на даху приміщення «Укртелекому» і працює в режимі очікування.

У разі небезпеки, до міської ради надходить текстове повідомлення з місцевого відділку поліції, яке далі ми додатково поширюємо через офіційний сайт та соцмережі у громаді.

Повідомляє провідний інженер валківської дільниці «Укртелеком» Віталій Сіренко.

24 лютого 2022 року оповіщувач, який знаходиться на даху нашої будівлі переведений на режим очікування та забезпечений безперебійним живленням. Система управління знаходиться у Харкові і включається там. Працівники дільниці не відповідають за включення сирени.