Пам’ятати про тих, хто сьогодні не з нами, віддати честь загиблим у страшних війнах – наш священний обов’язок.

Дата: 15.02.2022 16:24

Фото без описуЗ кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті подвиги афганців, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афганський кордон. Відтоді ця дата увійшла в нашу історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні валківчани на чолі з керівником громади Валерієм Скрипніченком поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, що на Меморіалі Слави.

"Волею долі на ваш вік випала участь у тій війні, виконання інтернаціонального обов`язку перед країною.Але ви не схибили, чесно виконавши волю держави. Сьогодні ви для нас – герої, мужні і відважні. Ми схиляємо голови перед загиблими та вшановуємо тих, хто пройшов бойові дії і повернувся з пекла тієї війни", - звернувся Валерій Скрипніченко до афганців громади. Він також підкреслив, що їх подвиг сьогодні є яскравим прикладом патріотичного виховання та побажав їм міцного здоров`я, душевного спокою та мирного неба.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять валківчан, які не повернулися з війни до рідного дому, пішли з життя від тяжких ран. Живі квіти лягли на плиту пам’ятного знаку з викарбуваними іменами героїв.