Традиційний фестиваль «Щедрик», або "Валківщина щедрує".

Дата: 13.01.2022 16:37

Районний фольклорний фестиваль "Щедрик" відбувся сьогодні у Народному домі "Іскра".

Участь у фестивалі взяли команди загальноосвітніх закладів громади. Артисти представляли на суд журі кращі зразки народного фольклору та сучасні обробки колядок і щедрівок.

Цікавими були всі виступи, а переможці були відзначені нагородами.

Учасників фестивалю від імені міської ради та всього депутатського корпусу привітала заступниця міського голови Ольга Борщ.

Довідково: 13 січня українці традиційно святкують Щедрий вечір — переддень Старого Нового року, який у народі ще називають святом Маланки. Попри те, що сьогодні воно вважається як народним, так і частково церковним святом, своїми коріннями воно сягає ще дохристиянських часів. На відміну від сучасного Нового року святкування Маланки та дня Василя славиться своїми народними обрядами, повір’ями та багатою історією. Зокрема, щедрівками ввечері на Маланки та посіванням наступного ранку.